Aras, Meclis Toplantısında Açıkladı...

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, olağanüstü meclis toplantısında yaptığı konuşmada ilçede şuana kadar tespit edilip tanısı konmuş korona virüs vakası olmadığını söyledi.

Aras, Meclis Toplantısında Açıkladı...

Bodrum Belediye Meclisi, “Koronavirüs salgınına karşı Devletimiz tarafından verilen talimatlar doğrultusunda, İlçemizde alınan önlemler ve bundan sonra alınacak tedbirler ile ilgili Meclisin bilgilendirilmesi" gündemiyle olağanüstü toplandı.

Herodot Kültür ve Sanat Merkezi’nde kapalı olarak gerçekleştirilen toplantının başında Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri, bir mesaj ileterek korona virüs tehdidine rağmen Acı Ot Festivali’nin yapılmasına tepki gösterdiler. Cumhur İttifakı üyeleri ayrıca Bodrum Belediyesi’nin virüs tehdidine karşı yeterli önlem almadığını ifade ederek Bodrum’da başkaca önlemler gerçekleştirilebilirdi” dediler.

Toplantı, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın ilçede alınan tedbirler ile ilgili bilgilendirmesi ile devam etti. 

Aras, ayrıca ihtiyacı olanlara gıda yardımları yaptıkları söyleyerek “Biz de mümkün olduğunda daha fazla gıda temin edip dağıtmayı düşünüyoruz” diye konuştu. 

Başkan Aras, “Belediyenin bazı binalarına ateş ölçer koyup, 39 derecenin üzerinde ateşi olan olursa sağlık kuruluşlarına yönlendiriliyoruz. Belediyenin e-haciz işlemini virüs tehlikesi geçene kadar durdurduk. Muhtemel karantina bölgeleri ve tespit çalışmaları yapıyoruz. Umuma açık yerler kontrol ediliyor. Koruyucu malzeme temin çalışmalarımız devam ediyor. Depoluyoruz, kullanmaya hazır tutuyoruz. Sokak hayvanların aç kalmamaları için gönüller ve personelimiz çalışmalarını sürdürüyor. Mamalarını temin ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, konuşmasının devamında vatandaşlara virüsten korunmak için tavsiyelerde bulundu. 

BODRUM’DA TESPİT EDİLMİŞ KORONA VİRÜS VAKASI YOK

Bodrum’da şuanda bir vakanın olmadığını ifade eden Aras, “Kaymakamlık dışında açıklama yapanlara veya sosyal medyadaki dedikodulara kulak asmayın. Ne kadar test yapıldığını bilmiyoruz ama şu ana kadar Bodrum’da yapılan testlerin negatif çıktığını söyleyebilirim. Resmi kaynaklardan gelmeyen hiçbir bilgiye itibar etmeyin” dedi. 

BELEDİYELER BU SÜREÇTE DESTEKLENMELİ 

Bu süreçte belediyelerin ekonomik olarak çok zorlanacağını ifade eden Başkan Aras, “Belediyenin İller Bankası’na olan borçlarından bahsedilmesi gerekiyordu. En azından bu süreçte bunun değerlendirilmesi gerekiyor. Hizmetlerimizin, personel maaşlarının devam etmesi gerekiyor. Bazı yatırımları erteleyebiliriz ama acil ihtiyaçlarımız için harcamalar sürmekte. Onun için tüm belediyelere gereken destek verilmesi gerekiyor” dedi.