Ayhan Ongun Kitaplarını İmzaladı

Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun yeni çıkan iki kitabını okurları için imzaladı.

Ayhan Ongun Kitaplarını İmzaladı

Şimdiye kadar 7 kitabı yayımlanan ve haftalık düzenli köşe yazıları yazan Ongun, Bodrum Belediyesi Hakan Aykan Kültür Merkezi’nde(Trafo) son iki kitabı Bodrum’un Öteki Yüzü ve Sivil Düşün’ün tanıtımını yaptı.

“Yazmak her gün yeniden doğmaktır.” diyen Ayhan Ongun, etkinliğe ilişkin şunları söyledi;

“Kağıt fiyatlarının çok yükseldiği dijital çağda toplumda kitap okuma alışkanlığı da o oranda azalmakta. Yaklaşık 20 yıldır gündeme ilişkin düşüncelerimi haftalık olarak yazıyorum ve ülkenin farklı yerlerinde çeşitli yayın organlarında eş zamanlı olarak yayımlanıyor. Ancak zaman içerisinde yok olacak bu yazıları kitap halinde insanlarla paylaşmak ve ülkeme karşı sorumluluklarımı bu yolla yerine getirmek amacıyla ısrarla ve inatla yazmaya devam ediyorum. Bodrum’un Öteki Yüzü isimli kitabımda Bodrum’un magazin sayfalarında yer almayan yönlerini anlatmaya çalıştım. Barış ve demokrasi sevdalısı bir duyarlı yurttaş olarak düşünen, okuyan, yazan insanlara yapılan tüm baskı ve engellemeler karşın yazmaya devam edeceğim.”

Uzun yıllardır Kent Televizyonu ekranlarında sosyal ve toplumsal konular üzerine programlar yapan Ayhan Ongun kitaplarını tanıtma, imza ve söyleşi etkinliklerine devam edecek.

İmza günleri, 11 Aralık 2023 Turgutreis Amiral Kafe, 13 Aralık 2023 Bitez İskele Kafe, 15 Aralık 2023 Yalıkavak Belediye Kafe de saat 17- 19 arasında devam edecek.