Bayramda Yüzde 80 Doluluk Bekleniyor

TÜRSAB Bodrum Bölge Temsil Kurulu Başkanı Mustafa Demir, Kurban Bayramı’nın ikinci gününden itibaren yüzde 80’lerin üzerinde rezervasyon olduğunu söyledi.

Bayramda Yüzde 80 Doluluk Bekleniyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği(TÜRSAB) Bodrum Bölge Temsil Kurulu, Bitez Mahallesi’ndeki “Mühürdar” isimli mekanda “Yaza Merhaba Partisi” düzenledi. Partide basın mensuplarına konuşan TÜRSAB Bodrum Bölge Temsil Kurulu Başkanı Mustafa Demir, şunları dile getirdi;

“Acentacılarımı sezona merhaba partisinde buluşturduk. İnşallah kazasız belasız, bol kazançlı, doğal afetsiz, yangınsız, selsiz bir sezon bizleri bekliyor. Arkadaşlarımıza motivasyon olsun diye böyle bir geceyi organize ettik. Bu sezon sayılar yukarıda gösteriyor. Her ne kadar Rusya pazarında uçaktan dolayı küçük bir düşüş olsa bile bölgemize yoğun gelen İngilizler geri döndüler. Polonya’da biraz artış var. Turizm Bakanlığımızın da geçen seneye göre yayınladığı yüzde 12 gibi bir artış var. Bodrum özelinde Nisan ayı biraz sıkıntılı geçti. Yüzde 4 ekside kapattık ama inanıyorum ki bayram ve bayramdan sonraki dönemde bu düşüşü kapatacağız ve pozitife çevireceğiz.”

Kurban Bayramı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Demir, “Bayramın bir ve ikinci günü çok bir yoğunluk yok ama ikinci gününden sonra yüzde 80’lerin üzerinde bir ön rezervasyon var. Bütün turizmcilerin hayali bayram tatilinin 9 güne çıkması. Zannediyorum ki gelecek hafta içerisinde Cumhurbaşkanlığımızdan böyle bir bilgi geleceğini ümit ediyoruz. Çünkü bayram Çarşamba günü sona eriyor. Bu sene üniversite sınavları da bayramdan önceki hafta sonu olacak. O yüzden bayramla beraber sezon hareketli bir şekilde Bodrum ve tüm Türkiye’de başlayacak.” dedi.

Sosyal medya üzerinden illegal tatil satışlarının hat safhada olduğuna vurgu yapan TÜRSAB Bodrum Bölge Temsil Kurulu Başkanı Mustafa Demir, “Kaçak acentacılık faaliyeti gösteren kişiler teknolojiyi daha yoğun kullanıyor. Bunu engellemek için TÜRSAB’ın dijital doğrulama kodu var. Bütün satın alıcıların, bütün tatilcilerin mutlaka bir yerden tatil satın alırken dijital doğrulama koduna bakmalarını talep ediyoruz. Bu öncelikle onların TÜRSAB tarafından korunmasını sağlar. Yerel yönetimlerle iletişim halindeyiz. Ufak tefek park sorunları, konaklama sorunları var. Sağ olsun hem Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Aras hem de yeni genç, dinamik başkanımız Tamer Bey turizme çok önem veriyorlar ve turizmcinin yanındalar. Seyahat acentalarımıza büyük destek veriyorlar. Tabi seçimin bitmesinden hemen sonra sezonun başlamasından dolayı bazı yenilikleri hayata geçiremediler ama umuyorum ki Ağustos itibariyle bize verdikleri sözleri tutacaklar.”diye konuştu.