8. Bodrum Caz Festivali Başladı

8. Uluslararası Bodrum Caz Festivali, Tahsin Ünüvar Trio feat. Rüzgar Yıldırım konseri ile başladı.

8. Bodrum Caz Festivali Başladı

Caz Derneği tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve T.C. Bodrum Belediyesi destekleriyle düzenlenen 8. Uluslararası Bodrum Caz Festivali, Caz Enerjisi temasıyla gerçekleştiriliyor.

Festivalin açılış etkinliği Bodrium Otel’de yapıldı. Etkinlikte festivale destek veren kurum ve kuruluşlara plaket verildi. Festivalin basın sponsorları arasında yer alan Kent Medya Grubu’na da teşekkür plaketi takdim edildi. Festivalde Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci adına teşekkür plaketini alan CHP’li meclis üyesi Asuman Gürsoy, “Burada olmak benim için çok onur verici bir şey. 5 yıl boyunca desteklerimize devam edeceğiz.” diye konuştu.

Festivalin ilk konseri ise Tahsin Ünüvar Trio feat. Rüzgar Yıldırım konseri idi. 16 yaşındaki Rüzgar’ın performansı beğeni topladı.

Caz Derneği Başkanı Özlem Oktar Varoğlu, festivalde Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Bu yıl yine Rodos Caz Festivali ile kardeş festival yapıyoruz. Bu sene bizden sevgili Sibel Köse Rodos’a konsere gidiyor. Oradan da bize Atinalı müthiş caz müzisyeni geliyor. Dibeklihan’da konser verecek. Bu sene de festivalimiz Bodrium Otel, Dibeklihan, Midtown, Aspat Anthaven ve Bodrum Kalesi’nde olacak. Bu yılki temamız Caz Enerjisi. Gençliğe yönelen bir festival yapmaya çalıştık. Çok genç cazcılarımız var. Sahnelerimizi onlara açtık. Onları bilinen caz grupları ile eşleştirdik ve sahnelerimizi o şekilde alıyoruz.”

Festival, 4 Haziran Midtown Metreküp Teras Sahnesi’nde Muğla Türküleri Caz Yorumları, Doruk Çebi “Orchestral” Trio feat. Muğla Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, 5 Haziran’da Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Murat Arkan dinletisi ve Eftal Köklü ile Cazın Enerjisi söyleşisi, 6 Haziran’da Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Sibel Köse & George Kontrafouris feat. Dimitri Vassilakis konseri ve Bodrum Caz Festivali Tasarım Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi, 8 Haziran’da Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Neşet Ruacan Trio feat. Sibel Köse | Nükhet Ruacan Anma Konseri, 11 Haziran’da Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Loek Van Den Berg Quintet konseri, 13 Haziran’da Midtown Metreküp Teras Sahnesi’nde Esra Gürçay Quartet ile Önder Focan Trio feat. Güneş Cengiz konseri, 14 Haziran’da Anthaven’da Kerem Görsev Trio ile devam edecek.