İlk Sergisini Bodrum’da Açtı

Düzceli ressam Aslıhan Öztürk’ün “Taşlar ve Sesler” isimli resim sergisi, Bodrum’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

İlk Sergisini Bodrum’da Açtı

Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde kokteylle açılan sergiye sanatseverler ilgi gösterdi. İlk sergisini Bodrum’da açan Aslıhan Öztürk, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Ben bu çalışmaları yaparken herkesin baktığında kendisinden bir şeyler bulabilmesini istedim. Ben de annemin hastalığı ile başlayan, ‘her şeyi kabullenebilmek, bize iyilik ve zorluk da dahil, bunu aşabiliriz’ düşüncesini vurgulamak istedim. Şu ana kadar misafirlerimin ifade ettiklerinden gördüm ki ben ne anlatmaya çalıştıysam anlaşılmış, ne çizdiysem fark edilmiş. Bu inanılmaz hoşuma gitti. ‘Bu resimde ne anlatıyor?’ sorusu ile karşılaşmadım. Herkes bir yorum yaptı. Bence en kıymetli şey bu. Tüm resimlerimin bir hikayesi var. Hepsinin bir adı var.”

Resim yaparken tüm teknikleri çalıştığını söyleyen Aslıhan Öztürk, “Buradaki çalışmalarımda rölyef, alçı, akrilik kullandım. Özel kağıtlar kullandım ama ekstra bir materyal kullanmadım. Parmaklarımı, spatulalarım, fırçalarımı kullandım. Duygusuyla, hissiyle beni anlatan, bana ait olduğunu düşündüğüm çalışmalarım. Aslında kalbimde ve beynimde ne varsa resimlerim onun dışa yansıması. İyi ki ilk sergimi burada açmışım.” dedi.

Aslıhan Öztürk’ün “Taşlar ve Sesler” isimli resim sergisi, 5 Haziran tarihine kadar açık kalacak.