Yüzlerce Eser Görücüye Çıktı

Bodrum Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde eğitim gören öğrencilerin yüzlerce çalışmasından oluşan seramik sergisi açıldı.

Yüzlerce Eser Görücüye Çıktı

Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Bodrum Belediyesi Artemisia Sergi Salonu’nda açılan sergi, yoğun ilgi gördü. Sergide Seramik Cam Teknikleri Öğretmeni Aysun Karakulak ve öğrencilerinin Bodrum’un tarım ürünleri, doğa ve doğal yaşam temalı yüzlerce çalışması büyük beğeni topladı.

Sergide Kent Haber’e konuşan Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayri Karagöl, Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında birçok etkinliğe imza attıklarını ifade ederek Aysun Karakulak ve öğrencilerini kutladı.

Seramik Cam Teknikleri Öğretmeni Aysun Karakulak, Bodrum Halk Eğitimi Merkezi’nde 10 yıldır görev yaptığını dile getirerek “Bu sergiyi, 9 aylık bir süre içerisinde hazırladık. Tüm çalışmalarımızda doğa ve biyomorfik konuları tercih ettik. Hepsi ayrı ayrı özenilerek 22 öğrencim tarafından yapıldı. 9 ay boyunca çok fazla eser ürettik ama buraya hepsini koymadık. Sergide yüzlerce eser var. Sergide bitki, deniz yaşamı, doğa, hayvanlar, her şey var. Özellikle de Bodrum’a ait bitkileri, zeytin, mandalina, limon, begonvil gibi ürünleri yaptık.” ifadelerini kullandı.

Sergi, 5 Haziran tarihine kadar açık kalacak.