BENZİN PSİKOLOJİK SINIRA YAKLAŞTI

Dünyada benzini en pahalı kullanan ülkeler arasında en üst sırada yer alan Türkiye'de,...

BENZİN PSİKOLOJİK SINIRA YAKLAŞTI
Dünyada benzini en pahalı kullanan ülkeler arasında en üst sırada yer alan Türkiye'de, benzinin litresi 5 lira sınırına çok yaklaştı.

Yeni yapılan zamlarla birlikte benzinin litresi tam 5 TL olmak üzere. Bu sabah saatlerinde Bodrum'da benzinliklere gelen sürücüler benzinin litresinin 4 Lira 96 kuruş olduğunu öğrenince adeta şoke oldular.Sürücüler kullanmaktan başka çarelerinin olmadığı benzin fiyatının çok pahalı olmasından yana dert yandılar.

Hükumet tarafından yapılan son zamlarla birlikte benzin, adeta psikolojik sınır haline gelen 5 TL olmasına sadece 0.04 kuruş kaldı.Akaryakıt fiyatlarının çok pahalı olduğunu ve bundan dolayı şikayetçi olduklarını söyleyen taksi sürücüsü Nevzat Köze" Benzinli arabam olsaydı çok zarar ederdik ve çok zorluk çekerdim. Yetkililerden çözüm bulmalarını istiyorum. Mazot fiyatları da çok pahalı" dedi.

Şahmettin Soyar adlı sürücü ise "Benzin fiyatları çok yüksek. Yetkililerden fiyatların düşmesini istiyorum. Depoyu dolduramıyoruz buna bir çare bulunmalı" diyerek duruma tepki gösterdi.