SARUHAN EĞİTİMİNE DEVAM EDİYOR

Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan siyasetle beraber eğitim hayatına da...

SARUHAN EĞİTİMİNE DEVAM EDİYOR
Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan siyasetle beraber eğitim hayatına da devam ediyor.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde okuyan Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, hafta sonu Muğla’da düzenlenen sınavlara katıldı.

Eğitimini sürdürdüğünü belirten Saruhan, "Bizler her ortamda eğitimin ne kadar önemli olduğunu söylüyoruz. Eğitimin yaşı da, zamanı da yok. Bende sınava girmiştim kazandım. Kamu yönetimi okuyorum, işimiz açısından da önemli. Hem doyurucu oluyor benim için tabi sınavlara hazırlanmakta zorlanıyorum biraz” dedi.

Saruhan iş temposundan vakit bularak sınavlara geldiğini söyleyerek, “Çok yoğun oluyoruz bazen sınavlara gelmek zor oluyor. Ancak başladığımız işi bitirmemiz lazım. Bu yıl ikinci sınıftayım. Tüm gençlerin de koşullar ne olursa olsun eğitimlerine devam etmesini istiyorum. Eğitim çok önemli” şeklinde konuştu.

Sınava gelmek isteyen vatandaşlar için Yalıkavak'tan araç kaldırdıklarını da belirten Mustafa Saruhan, “Yaklaşık 50 vatandaşımız belediyemizin araçlarıyla sınavlara gelip gidiyor. Bodrum’dan özellikle Yalıkavak’tan sınava gelebilmek zor. Bizlerde vatandaşlarımızın ulaşımını sağlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.