BIOR Ödül Töreniyle Sona Erdi

Bu yıl 12.si düzenlenen Süperpar Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları (BIOR) ödül töreni ile sona erdi.

BIOR Ödül Töreniyle Sona Erdi

Türkiye Yelken Federasyonu iş birliği, Bodrum Belediyesi ve Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi ev sahipliğinde gerçekleşen 12. BIOR, 17 Mart Pazar günü Bodrumspor Yelken Kulüp Şubesinde yapılan ödül töreni ile sona erdi. 

Ödül törenine Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulüp Başkanı Hadi Türk, Eski Yelken Federasyon Başkanı Azat Baykal, İMEAK DTO Meclis Başkanı Uğur Soyken, Azerbaycan Federasyonu Kafile Başkanı Burcu Algon, sponsor temsilcileri, antrenörler, hakemler, jüri üyeleri, yarışmacılar ve vatandaşlar katıldı.

Bodrumspor Kulüp Başkanı Hadi Türk hakemlere ve jüri üyelerine hediyelerini takdim etmesinin ardından yaptığı konuşmada organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Hadi Türk, konuşmasının ardından ana sponsor SUPERPAR adına sponsor temsilcilerine teşekkür plaketlerini takdim etti. Azerbaycan Federasyonu Kafile Başkanı Burcu Algon BIOR 2024’ün en küçük sporcularına ve Antrenör Serkan Dalgacı’ya hediyelerini takdim etti. 

Optimist Genel kategorisinde dereceler şöyle:

İstanbul Yelken Kulübünden Mehmet Erkut Budak birinci, Yalıkavak Yelken Kulübünden Cengiz Eren Güvenç ikinci, Bodrumspor Yelken Kulübünden Tayfun Türk üçüncü, Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübünden Fikret Tacar dördüncü, Yalıkavak Yelken Spor Kulübünden Asaf Kaan Güvenç beşinci, Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübünden Yasemin Yıkıcı altıncı, Ali Rıza Mete Urla Yelken Gençlik ve Spor Klubünden Alp Çınar yedinci, Tekirdağ Yelken Spor Kulübünden Hayrettin Eren Çakır sekizinci, Türkiye Optimist Junior Takımından Ahmet Arel Barut dokuzuncu, Galatasaray Spor Kulübünden Eren Kaan Erendemir onuncu oldu. 

BIOR'da dereceye giren yarışmacıların ödüllerini almasının ardından çeşitli optimist araç, gereci ile optimist yelkeninin hediye edildiği çekilişin ardından 12. Uluslararası Bodrum Optimist Yarışları sona erdi. 

Şampiyonanın birincisi Mehmet Erkut Budak, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Bu sene de Bodrum’da yine şampiyon oldum. 500 kişinin katılımıyla uluslararası yüksek seviyede bir yarış. Bazen rakiplerine karşı, rakiplerinde yarışman gerekiyor. Onları kontrol etmen gerekiyor. Bazen de riskler alman gerekiyor. Bundan sonraki hedefim ülkemi Avrupa ve Dünya şampiyonalarında temsil edip madalya almak.”

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Başkanı Hadi Türk ise Türkiye’de yelken sporunun gelişmesi için üzerlerine düşeni yaptıklarını dile getirerek şöyle dedi;

“Bu sene 12’ncisini düzenledik Bodrum International Optimist Regatta’nın. Bize destek olan sivil toplum kuruluşlarımıza, belediyemize, sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Türkiye üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke. Bu ülkenin yelken sporunda daha iyi yerlere gelmesini umuyoruz. Bu bağlamda biz de üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Bugün de güzel sonuçlar elde ettik. Çocuklarımız Milli Takım adına yarışmaya katıldılar ve çok başarılı oldular. Biz seneye tekrar aynı özveriyle, aynı heyecanla, daha kaliteli, daha iyi bir organizasyon gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.”