BİR DOKUNDUK BİN AH İŞİTTİK

Her an her yerde karşınıza çıkabilecek olan KENT TV kameraları, Bodrum resminin...

BİR DOKUNDUK BİN AH İŞİTTİK
Her an her yerde karşınıza çıkabilecek olan KENT TV kameraları, Bodrum resminin ayrı bir rengini ekranlarınıza getiriyor.

Ayliz Erkaya mikrofonunu bugün taksi şoförlerine uzattı. Bodrum’da gece gündüz hizmet veren ve yaptıkları işin meşakkatli ve zor olduğunu söyleyen taksi şoförleri, Ayliz Erkaya’nın sorduğu sorulara içtenlikle cevap verdi.

Bodrum’da taksi şoförü olmanın zevkli ama aynı zamanda zor olduğunu söyleyen taksiciler, yıllardır söylenen, mücadele edilen ancak çözülemeyen korsan taşımacılığın önüne geçilmesini istiyor.

Bodrum’da 3 ay çalıştıklarını büyük şehirlerdeki gibi 12 ay hizmet veremediklerini bu nedenle de fiyatların büyük şehirlere göre daha fazla olduğunu söyleyen taksiciler, bizde 12 ay çalışsak fiyatlarımız ona göre daha düşük olurdu diyor.

Bodrum’daki bir başka taksici ise, yetkililerden korsanın önüne geçilmesini istedi. Özellikle vatandaşların şikayet konularından biri olan toplu taşımacılık yapan ticari araçların ve taksilerin trafik kurallarına uymadığı yönündeki eleştirileri hatırlatan Erkaya’ya bazı taksiciler açıkça uymuyorum cevabını verdi.

Turizm sezonun kısa olması sebebiyle birçok sektördeki esnaf gibi yılın sadece 3 ayı çalışan taksiciler kış aylarında bol bol tavla oynayarak vakit geçiriyor.

Bodrum sokaklarını hergün adım adım dolaşan Ayliz Erkaya’nın sorunlarınıza mikrofon uzatmasını istiyorsanız [email protected] adresine mail atmanız yeterli.