BODRUM GAZOZU ŞEHİRLERARASI YOLLARDA

Bodrum mandalinasını yaşatma çalışmaları kapsamında üretilen ''Bodrum Mandalina...

BODRUM GAZOZU ŞEHİRLERARASI YOLLARDA
Bodrum mandalinasını yaşatma çalışmaları kapsamında üretilen ''Bodrum Mandalina Gazozu'' şehirlerarası otobüslerde yolculara ikram edilecek.

Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Bodrum Turunçgil Üreticileri Birliği ve bir şehirlerarası yolcu taşıma firması arasında yapılan anlaşma nedeniyle Bodrum Otogarı'nda tören düzenlendi.

Törende konuşan BODTO ve Birlik Başkanı Mahmut Kocadon, 2007 yılından beri yürüttükleri Bodrum mandalinasını yaşatma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
Mandalina bahçelerinin kazanılması amacıyla üretimine başlanan Bodrum Mandalina Gazozu'nun daha geniş kesimlere tanıtılması amacıyla yerel ve ulusal firmalarla işbirliği yaptıklarını belirten Kocadon, şöyle konuştu:

''Ülkemizin en köklü karayolu yolcu taşıma şirketlerinden ve geçmiş dönem BODTO Meclis Başkanlarından Veysel Oktay'ın Bodrum şubesinin işletmesini yaptığı firma ile yaptığımız anlaşma ile Bodrum çıkışlı otobüs seferlerinde tüm yolculara Bodrum Mandalina Gazozu ikram edilmesi ile ilgili işbirliğine gidilmiştir. Öncelikle bu yolla hem firma hem de Veysel Oktay'a teşekkürü bir borç biliriz'' dedi.

Yerel değerlere sahip çıkma anlamında en önemli sembollerden birinin Bodrum mandalinası olduğunu ifade eden Kocadon, ''Tüm Bodrum halkını ve misafirlerimizi Bodrum'un öz değerlerine sahip çıkmaya davet ediyorum'' diye konuştu.

Firma yetkilisi Veysel Oktay ise Bodrum'un değerlerine sahip çıkılması gerektiğine işaret ederek, ''Bende bir Bodrum çocuğuyum. Bu çalışmaya destek vermekten mutluyum. Firmamız günden yaklaşık bin 400 kişi taşıyor. Yani bin 400 kişi her gün bu ürünümüzü tanımış olacak'' dedi.

Daha sonra şehirlerarası bir otobüste yolculara Bodrum Mandalina Gazozu dağıtıldı.