Bodrum'da Anlamlı İmza Günü

Şair ve Yazar Baydar Özcan, Güllük’teki barınak için Bodrum’da bir imza günü gerçekleştirdi. 

Bodrum'da Anlamlı İmza Günü

Şair ve Yazar Baydar Özcan, Güllük’teki barınak için Bodrum’da bir imza günü gerçekleştirdi. 

Daha önceki yıllarda UNICEF, CARİTAS, HEKS, PESTALOZZİ, Bakırköy Sahipsiz Çocuklar Yurdu gibi kurumlar için yardım kampanyaları gerçekleştiren Baydar Özcan, bu kez de Milas’ın Güllük Mahallesi’ndeki hayvan barınağı için Bodrum’da bir imza günü düzenledi. 

Çarşı Mahallesi Adliye Sokak üzerinde faaliyet gösteren Güneş Kitap Cafe ve Sahaf’ta gerçekleştirilecek imza gününde “Terazi Ol Yaşamında”, “Sevgi Her şeye Bedeldir” ve Bodrum için hazırlanan “Bodrum Şairleri Antolojisi” kitaplarını imzaladı. İmza gününe “Bodrum Şairleri Antolojisi” kitabı yazarlarından Fatoş Altın da katıldı. 

İmza gününde Kent Haber’e konuşan Baydar Özcan, “Ben Uluslararası Kültür Köprüsü Başkanıyım. Aynı zamanda Avrupa Parlamentosu’nun verdiği bir ödül var, kültür elçisi olarak. 25 ülke arasındaki edebiyat yarışmasında birinciliğim var. İsviçre’de yayınlanmış 4 tane kitabım var, 2 tane antolojim var. Türkiye’de de yayınlanan 3 tane kitabım var; “Terazi Ol Yaşamında”, “Sevgi Her şeye Bedeldir” ve bir de Bodrum için hazırladığımız “Bodrum Şairleri Antolojisi” var. Ben 1984’te ilk çalışmalarımı UNICEF’e yaptım. 1990 yılına kadar yardımlaşma derneklerine katkılarda bulundum. 1990 yılında Uluslararası Kültür Köprüsü’nü kurduk. Uluslararası Kültür Köprüsü’nün gelirini de yardımlaşma derneklerine aktardık. Konferanslarda, edebiyat etkinliklerinde, sergilerde kazandığımız parayı aktarıyoruz. Ayrıca tiyatro okulumuz var, yayınevimiz var” diye konuştu. 

Bir süre önce Bodrum’a yerleştiğini ifade eden Özcan, “Burada Gece Yayınları’nda çıkacak kitaplarımın geliri de yine yardımlaşma derneklerine gidecek. Mesela LÖSEV’e yapacağımız. Engelli bireyler için çalışmalarımız olacak. Yaşamımda bu tür çalışmalara önem veriyorum” dedi. 

Güllük Barınağı için düzenledikleri imza günü hakkında da konuşan Baydar Özcan, “Burada hayvanların problemleri var. İnsanlar hep konuşuyor ama gidip katkıda bulunan yok. Biz de kitaplarımızın gelirini oraya verelim dedik. Bu konuyu gidip kendileri ile de görüştük. Böyle bir çalışma yaptık” şeklinde konuştu.