Bodrum’da da Aşılama Başladı...

Türkiye genelinde olduğu gibi Bodrum’da da covid-19 hastalığına karşı aşılama süreci resmen başladı. Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgının hızını kesmesi umut edilen aşılama kampanyasının ilk etabında, salgınla mücadelenin ön saflarında savaş veren sağlık çalışanları ve 65 yaş üstü vatandaşlar aşılanacak.

Bodrum’da da Aşılama Başladı...

Çin’den gelen 3 milyon doz CoronaVac aşısının Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Laboratuvarları’ndaki 14 gün süren analizleri dün sona erdi. Isı takibinin yapıldığı araçlarla 81 ile nakilleri tamamlanan aşılara, TİTCK dün akşam saatlerinde acil kullanım izni verdi.

Bugün sabah saatlerinden itibaren de aşılama işlemleri başladı. Bodrum’a ilk etapta yaklaşık 2 bin doz aşı gönderildi. Aşılama çalışmalarının ilk gününde Bodrum Devlet Hastanesi, Amerikan Hastanesi ve Acıbadem Hastanesi’nde sağlık çalışanları aşılandı. 

 

Acıbadem Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Feridun Çilli de kameraların önünde aşısını oldu. Aşısını olduktan sonra basın mensuplarına açıklama yapan Çilli, şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi pandemi bütün Dünyanın bir sorunu. Bilinçli bir vatandaş ve bilinçli bir sağlık çalışanı olarak aşımı yaptırdım. Hastanemizdeki diğer arkadaşlar da aşılarını yaptıracaklar. Fakat pandemi süreci tam olarak bitinceye kadar maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına devam etmeyi öneriyorum. Önümüzdeki süreçte tüm vatandaşlarımıza yetecek aşılar gelecek. Aşı için e-nabız üzerinden randevu alınabilir. Aile hekimlikleri ve hastanelere giderek aşılar yaptırılabilir” dedi.

Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Oğuz Şahin ile Amerikan Hastanesi Başhekimi Dr. Yusuf Babayiğit de aşılarını yaptıran isimler arasındaydı. Bodrum'daki kamu ve özel sağlık kuruluşları ile serbest çalışan hekimler ve eczacılar ile çalışanlarının bu aşılamadan yararlanacakları bildirildi.