BODRUM’DA İDİL BİRET RESİTALİ VAR

Dünyaca ünlü Devlet Sanatçısı İdil Biret, Bodrum’da konser verecek. Pekdemir Kültür...

BODRUM’DA İDİL BİRET RESİTALİ VAR

Dünyaca ünlü Devlet Sanatçısı İdil Biret, Bodrum’da konser verecek.

Pekdemir Kültür Sanat tarafından Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Herodot Kültür Merkezi’nde organize edilen organizasyonda Dünyaca bilinen Devlet Sanatçılarımızdan İdil Biret, konser veriyor.

28 Mart Perşembe Günü saat 20.30’da başlayacak ve iki bölümden oluşacak konserde Biret, Bach, Schumann, Debussy ve Prokofiev’den eserler seslendiriyor. Konser öncesi ve konser arasında İdil Biret’in CD, DVD ve kitap satışı yapılacak konser sonu da İdil Biret arzu edenlere bunları imzalayacak.

Pekdemir Kültür Sanat yöneticisi Numan Pekdemir konserlerle ilgili şunları söyledi:

“Pekdemir Kültür Sanat olarak Bodrumda elimizden geldiğince halkımızın beğeneceği etkinlikleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz. 26 Ocakta Bodrum Oda Orkestrası ve Yunanlı sanatçılarla bir Türk - Yunan dostluk konseri gerçekleştirdik ve çok sayıda izleyici ile buluştuk. Geçtiğimiz günlerde bu defa İzmir’den değerli konuklarımız vardı. Aytül Büyüksaraç ve Altuğ Dilmaç solist olarak katıldı.Küçük solistimiz Naz Barut da bu konserimizi renklendirdi. Daha önce olduğu gibi bu konserde de Bodrumlu hemşerilerimizin gösterdiği yakın ilgi ve desteğe çok teşekkür ederim.28 Marta da İdil Biret resitalini gerçekleştireceğiz. Hepimizin bildiği gibi İdil Biret yıllarca Ülkemizi Dünya’ya tanıtan sanatseverlerin takdir ettiği çok önemli sanatçılarımızdan, değerlerimizden biridir. Onunla bir kere daha bir konserde buluşmaktan çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim.”