Bodrumlu Atletler 8 Kupa Getirdi

Muğla’da Cumhuriyetin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Atatürk'e Saygı Cumhuriyet Yol Koşusu'nda Bodrumlu atletler 8 kupa kazandı.

Bodrumlu Atletler 8 Kupa Getirdi

Muğla’da Cumhuriyetin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 4 ve 7 kilometrelik, Atatürk'e Saygı Cumhuriyet Yol Koşusu düzenlendi. Bu yıl 30. su gerçekleştirilen yarışa üniversite öğrencileri ve veteran sporcular katıldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen koşuya yaklaşık 300 sporcu katıldı.

Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, MSKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Celal Ateş ve MSKÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Şamil Türkay Aktürk’ün startını verdiği yarışmada Kadınlar ve veteranlar 4 kilometre, erkekler 7 kilometrede yarıştı. Yeniköy Meydanı’nda başlayan yarışmalar üniversite atletizm pistinde sona erdi.

Yarışmaların kadınlar kategorisinde Fatma Taş birinci, Ravza Aktan ikinci, Esra Uzun üçüncü olurken, erkeklerde Ali Aydın birinci, Hasan Daşkıran ikinci, Koray Korkut da üçüncü sırada yer aldı.

Veteranlarda ise Süleyman Utçu, Veysel Uyanık, Mehmet Yavuz Vural ve Fatma Anter yaş kategorilerinde 1. oldu. Nizamettin Demirci ve Afitap Hawskford 2., Uğur Tekinalp 3. oldu.

9 yaşında olmasına rağmen 16-36 yaş grubu kadınlarda koşan Öykü Zeynep Çankaya ise 4. olarak özel kupa kazanmıştır.

Yarışmada dereceye giren sporculara kupa ve para ödülü verildi.