Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayı Başladı

10. Bodrum Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayı, Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda akademisyen ve sanatçıların katılımıyla, Turgutreis Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyelerinde başladı.

Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayı Başladı

Bodrum Sağlık Vakfı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi iş birliği ile düzenlenen çalıştayda, özel gereksinimli bireyler ile sanatçılar ve akademisyenler bir araya gelerek “Seramik Sıraltı Dekor Tekniği, Tekstil Baskı ve Mozaik Uygulamaları" ile birbirinden kıymetli eserler ortaya çıkarmaya başladılar. 

Adı sanat ile anılan Bodrum’a yakışır bir etkinlik olmayı başaran 10. Sanat Çalıştayı’nda, Bodrum’un yerel sanatçılarıyla birlikte Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nden çok değerli öğretim görevlileri ve öğrencileri bir araya geliyor. 

Sevgi, iyilik ve birlik duygularının 30 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında seramik, mozaik ve tekstil ürünlerine nakşedildiği eserler, 3 Kasım Cuma günü saat 17.30’da Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyesi’nde açılacak sergi ile Bodrumlu sanatseverlerle buluşacak.