Bodrum’un İncileri Finallere Hazır

Bodrumspor Kadın Voleybol takımı, Play-Off finalleri kapsamında 3 maça çıkacak. Yeşil-beyazlı ekip final grubunu ilk ikide bitirdiği takdirde adını Sultanlar Ligine yazdıracak.

Bodrum’un İncileri Finallere Hazır

Final maçları için hazırlıklarını sürdüren yeşil-beyazlı ekip, ilk maçını Aras Kargo ile oynayacak. Sahada gülen taraf olup 3’te 3 yapmak isteyen Bodrum’un İncileri taraftardan destek istedi. Mutlu olduklarını ifaden eden Bodrumspor Başkanı Hadi Türk, “Bursa’da Bodrum halkı olarak tam destek vereceğiz. Finallerden şampiyon olarak döneceğimizi umuyorum” dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu KFC Kadınlar 1’inci Lig A Grubunda mücadele eden B.B. Bodrumspor, ligdeki maçların ardından Play-Off’a kaldı. Play-Off gruplarında etkili oyunuyla göz dolduran yeşil-beyazlı ekip, gruplardan çıkarak adını final grubuna yazdı. Bursa’da oynanacak final maçlarında yeşil-beyazlı ekip Aras Kargo, Bahçelievler Belediye Spor Kulübü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübüyle kozlarını paylaşacak. Bu kapsamda, yeşil-beyazlı ekip Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonunda karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürürken, final grubunda 3’te 3 yapıp Sultanlar Ligine çıkmayı hedefliyor. Öte yandan, Bodrum’un İncileri ilk final grubu maçını 15 Mart saat 17.00’da Aras Kargo ile oynayacak. Öte yandan, grubu ilk iki sırada bitirdiği takdirde Bodrum’un İncileri Sultanlar Ligine çıkarak tarihi zafere imza atmış olacak.

FİNALDE TARAFTARLARIMIZI GÖRMEK İSTİYORUZ

Finale kaldıkları için mutlu olduklarını ifade eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor Başkanı Hadi Türk, “Devir teslim töreninden sonra kızlarımızın müthiş bir hediyesi oldu ve çok sevinçliyim. Sezon başından bu yana çok güzel anılarımız oldu, güzel galibiyetler aldık. Yarı final maçlarında kızlarımız müthiş bir karakter gösterdiler ve bizi mahcup etmediler. Bizler de onları mahcup etmeyeceğiz. Bursa’da Bodrum halkı olarak tam destek vereceğiz. Finallerden şampiyon olarak döneceğimizi umuyorum. Bu süreçte belediyemiz, sponsorlarımız ve halkımız bizi hiç yalnız bırakmadı. Finallerde taraftarlarımız bizimle beraber olursa çok seviniriz.” dedi.

Zor bir iş başardıklarını söyleyen Bodrumspor Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Adnan Kıstak ise, “Acı günümüz, tatlı günümüz oldu ama sonunda mutlaka acı çekmeden sevinç olmaz. Başta belediyemiz olmak üzere, yönetimimize, sponsorlarımıza, emek veren herkese çok teşekkür ederim. Bize canı gönülden destek veren taraftarımıza ayrıca çok teşekkür ederim. İşin en kolay yerine geldik. Yüzde 51 şansımız var çünkü biz bütün maçlara çıkıp rahat oynuyoruz. Çok alt yerlerden buraya geldik, mühim olan üst tarafta durmak zordur. Yukarı çıkmak diye hedef kolay ama yukarıda durmak zordur. Biz sevgiyle takım olarak oynuyoruz. 3 gün sonra buraya çok güzel döneriz diye düşünüyorum ama yeneriz ama yeniliriz. Biz yeneceğimizi biliyoruz” diye konuştu. 

Takımın kaptanı Esra Şen de duygu ve düşüncelerini, “Güzel galibiyetlerle döndük, Bodrum’u gururlandırdığımızı düşünüyorum. Şimdiki amacımız finallerde daha iyisini yapıp Sultanlar Ligine çıkmak. Elimizden gelen mücadeleyi yaparsak, disiplinli oynarsak 3 maçtan da galip geleceğimizi düşünüyorum ve inanıyorum. Hazırlıklarımızı tamamladık ve psikolojik hazırlık devresine girdik. Taraftarlarımız bizi desteklemeye devam etsin bizi çok motive ediyorlar.” sözleriyle dile getirdi.