Bodrum'un Yağış Sonrası Klasik Halleri

Bodrum’da akşam saatlerinde yağan yağmurda yollar tıkandı, araçlar sürüklendi, işyerlerini su bastı. 

Bodrum'un Yağış Sonrası Klasik Halleri

Bodrum’da akşam saatlerinde yağan yağmurda yollar tıkandı, araçlar sürüklendi, elektrik kesintileri yaşandı, bazı ev ve işyerlerini su bastı. 

Meteoroloji’nin sağanak yağış uyarısı yaptığı Muğla genelinde yağışlar etkili oldu. Bodrum’da akşam saatlerinde yarım saat boyunca oldukça etkili yağan sağanak yağmur, yaşamı olumsuz etkiledi. 

Her yağışta olduğu gibi Kıbrıs Şehitleri Caddesi Hastane Kavşağı ile Lise Kavşağı arasındaki mazgallar tıkanınca cadde yine göle döndü. Su seviyesi iyice yükselince araçlar, ilerlemekte güçlük çekti. Belediye ekiplerince tıkanan mazgallarda açma çalışması yapıldı. 

Şiddetli yağışta Üçkuyular Caddesi üzerindeki motosikletler metrelerce sürüklendi. Dere Sokak’ta yine bilindik manzaralar yaşandı. Cadde üzerindeki işletmeleri su basarken, cadde üzerindeki asfaltın kabardığı görüldü. 

Yağışla birlikte Cevat Şakir Caddesi üzerindeki balıkçıları da sel suları bastı. Esnaf, su basan dükkanlarında temizlik çalışması yaptı. Sağanak yağış, Cumhuriyet Mahallesi, Gümbet Mahallesi ve Torba Mahallesi’nde de cadde ve sokakları göle çevirdi. 

Gerence Sokak’tan gelen sel suları ise çöp konteynerlerini limana kadar sürükledi. Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde taşan rögarlardan etrafa foseptik kokuları yayıldı. Bodrum Belediye Meydanı da sel suları ile birlikte göle döndü.

Bodrum’un bir çok noktasında yağışla birlikte taş, toprak ve kaya parçaları yollara inerek trafik akışını olumsuz yönde etkiledi.  

Yağış sırası ve sonrasında Bodrum'un birçok mahallesinde elektrik kesintileri yaşandı. Sabah saatlerinde Kent Haber'i arayan bazı vatandaşlar mahallelerinde geceden beri elektrik olmadığını söyledi.

Polis, zabıta, itfaiye, arama kurtarma ekipleri, yaşanan olumsuzları gidermek için saatlerce uğraş verdi. 

İlçede yağışın Salı günü öğle saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.