BODTO 100. Yıl Ödülleri Verildi

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve fotoğraf yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

BODTO 100. Yıl Ödülleri Verildi

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen yarışmanın ödül töreni BODTO Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. 

Törene; Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Belediye Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, BODTO Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ile Meclis Başkanı İlhan Ersan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda konuşan Mahmut Serdar Kocadon, yarışmaya 176 kişinin katıldığının bilgisini vererek şöyle konuştu;

“Amacımız, Cumhuriyet ve Atatürk sevgisini çocuklarımıza aşılamak. Umarım bunda da başarılı oluruz. Bodrum Ticaret Odası olarak 2005 yılından bu yana 2 bin 500 öğrenciye burs verdik ve hepsini de mezun ettik. Biz her sene toplam 150 öğrenciye burs veriyoruz.”

Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit ise Atatürk sevgisinin Türk Milleti’nin kalbinde her zaman devam edeceğini vurgulayarak Bodrum Ticaret Odası’na eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti, ödül almaya hak kazanan öğrencileri de tebrik etti. 

Konuşmaların ardından şiir ve kompozisyonlarını okuyan öğrenciler, yoğun alkış aldı. Daha sonra dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Yarışmada, ilkokul resim kategorisinde birinci Kenan Demir, ikinci Dilara Anteplioğlu, üçüncü Şevval Topkar; ortaokul şiir kategorisinde birinci Selma Ece, ikinci Agit Yıldırım, Uluç Deniz Albayır; lise kompozisyon kategorisinde birinci Zeynep Ece Gündoğan, ikinci Gökalp Avcı, üçüncü Hiranur Kilik; lise fotoğraf kategorisinde birinci Zeynep Doğan, ikinci İlke Topal, üçüncü Arda Yavuzdoğan oldu.