BODTO, Karadağ Heyeti İle Görüştü

Karadağ'ın Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratovic, beraberinde Müsteşar Dragan Krivokapic ile birlikte Bodrum Ticaret Odası’nı ziyaret etti. BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İbrahim Akkaya, Erdem Ağan, Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Nur Tuncer ve Meclis Üyesi Toros Demirdöven ile bir araya gelen Karadağ heyeti, Bodrum ile ikili ilişkileri geliştirmek istediklerini ifade etti.

BODTO, Karadağ Heyeti İle Görüştü

Meclis Başkanı İlhan Ersan ziyaretlerinden dolayı Büyükelçi Kastratovic’e teşekkür ederken Karadağ ile ticaret alanında önemli iş birlikleri olduğuna dikkat çekti. “Bildiğimiz üzre Karadağ’da birçok Türk yatırımcımız birçok farklı sektörde faaliyet gösteriyor. Bunların başında da inşaat sektörü geliyor.” diyen Ersan, Karadağ’ın giderek daha da geliştiğine işaret ederek yatırım potansiyelinin yüksek olduğunun altını çizdi. 

Karadağ’ın Marina Projesi Bodrum’u heyecanlandırdı

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya ise, “Karadağ ile iş birliklerimizin artması için iki ülke arasındaki doğrudan uçuşlar çok önemli. Bu anlamda Bodrum – Karadağ arasında uçuşlar olması hem turistik hem de ticari ilişkilerimizi kuvvetlendirecektir.” dedi. 

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdem Ağan ise gelişmekte olan Karadağ yatçılık sektörü için Bodrum’un öncülük edebileceğine dikkat çekerek Karadağ’da inşa edilecek geniş kapasiteli Marina’nın kendilerini heyecanlandırdığını belirtti. 

BODTO heyetine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eden Büyükelçi Perisa Kastratovic ise “Karadağ ve Türkiye arasındaki ticaret hacmini arttırmak için ortak hedefimiz bulunuyor. Bu doğrultuda Bodrum ile çeşitli alanlarda iş birliğine gidilebilir. Biz bu konuda Türk yatırımcılara her türlü kolaylığı ve desteği sağlamaya hazırız.” dedi. 

BODTO yöneticileri Karadağ heyetine Bodrum’un yerel ürünlerinden takdim ederek bölgedeki agro-turizm ve gastronomi turizmi potansiyeli hakkında da bilgiler paylaştı.