Bu İddia Doğru mu, O Vekil Kim?

Hürriyet gazetesi köşe yazarlarından Fatih Çekirge bugünkü köşe yazısında Pınar Gültekin cinayeti ile ilgili inanılmaz bir iddia ortaya attı. Çekirge, adını vermediği CHP'li bir Muğla Milletvekilinin Gültekin ailesine şikayetlerinden vazgeçmeleri için girişimde bulunduğunu iddia etti.

Bu İddia Doğru mu, O Vekil Kim?

Muğla'da 16 Temmuz tarihinde kaybolan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in cansız bedenine 21 Temmuz'da ulaşılmıştı. Yapılan incelemeler kapsamında Gültekin'in katilinin eski sevgilisi Metin Avcı olduğu belirlenmiş ve Avcı tutuklanmıştı. Cinayetle ilgili dava devam ederken, önemli bir iddia gündeme getirildi.

Hürriyet'ten Fatih Çekirge, Gültekin'in acılı babasına CHP'li bir Muğla milletvekilinden bir telefon geldiğini öne sürdü. Konuyu köşesine taşıyan Çekirge, CHP'li vekilin aileden davadan geri çekilmesini istediğini iddia etti. Katil Metin Avcı'nın annesinin CHP ilçe yönetim kurulu üyesi olduğunu ve korkunç olaydan sonra istifa ettiğini yazan Çekirge, yazısında "Adı bende olan o CHP milletvekili çıkıp bu yaptığı iğrençliği açıklar mı. Yoksa ya avukatları Dr. Rezan Epözdemir açıklayacak ya da babası Sıddık Bey. Arkadaşlar bu ahlaksız teklif üzerine şu anda canım o kadar yanıyor ki. Bunun devamını pazartesi yazacağım" ifadelerini kullandı.

Ortaya atılan bu önemli iddia ile ilgili, ilde 4 milletvekili bulunan CHP'den bir açıklama gelmesi bekleniyor.