CHP’Lİ GENÇLERİN SEÇİM HEYECANI

CHP Bodrum İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Kavcar, 19 Mayıs’ta yapılacak...

CHP’Lİ GENÇLERİN SEÇİM HEYECANI
CHP Bodrum İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Kavcar, 19 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde aday olacağını açıkladı.

CHP Bodrum Örgütü İlçe Binasında yapılan basın açıklamasına, CHP Bodrum İlçe Örgütü Başkanı Okan Özsu, CHP İlçe Örgütü Kadın Kolları Başkanı Saime Demirtaş, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Şimdilik iki adayın yarışacak gibi göründüğü Gençlik Kolları Başkanlığı seçimi oldukça demokratik bir ortamda geçeceğe benziyor. Gençlik Kolları Başkan adayı Mehmet Can Kavcar’ın basın açıklamasına diğer aday Tufan Erkan Yakar’ın da katılması dikkatlerden kaçmadı. Birlikte yapılan basın açıklamasında her iki aday el sıkışarak birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

CHP Bodrum İlçe Örgütü Başkanı Okan Özsu toplantıda yaptığı konuşmada, gençlere güvendiklerini belirterek,”Genç arkadaşlarımız demokratik bir ortamda yarışmak üzere yola çıktılar. Hepimizin olduğu gibi genç arkadaşlarımızın da tüm çabası CHP için. İki genç arkadaşıma da başarılar diliyorum. Örgütümüz için hayırlı olsun.”dedi.

Eski ilçe gençlik kolları yönetiminin görevden ayrılmasının ardından, İlçe yönetim kurulu üyeleri tarafından İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’na seçilen Mehmet Can Kavcar yaptığı konuşmasında, kısa zamanda çok yol kat ettiklerini ve ileriye dönük projelerini yarım bırakmayacaklarını ve sonuç ne olursa olsun çalışmalarına devam edeceklerini belirterek, “ CHP Bodrum İlçe Örgütü tarihinde ilk kez kendi dönemlerinde olacak olan Gençlik Kolları Kongresinde başkan adaylığımı açıklamak için burada toplandık” dedi. Mehmet Can Kavcar konuşmasına şöyle devam etti;

“ Bizler vizyonu ve ufku geniş gençler olarak, Bodrum’lu gençlerin de siyasette söz sahibi olabilmesi, kendilerini ve sorunlarını anlatabilmesi adına başkanlık yarışında yola çıkmış bulunuyoruz. Parti içerisinde çok sesli bir bütünlük ve güce dönüşümünü sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gençliğin her zaman ve her yerde kendi fikirlerini dile getirebilecek bir güce gelmesini ve dimdik ayakta durmasını sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Çünkü CHP, gençlerin yenilikçi fikirleriyle Türkiye’yi daha da ileriye taşıyacakları bir partidir. Belirlediğimiz hedef ve amaçlar doğrultusunda, CHP’ye yeni ve donanımlı genç üye kazandırmak ve üyelerimizin sürekliliğini sağlamak, amacımızdır. Ayrıca, mevcut üye olarak bulunan tüm arkadaşlarımızla bütünlüğü sağlayıp, siyasete yeni girmiş yaşça bizden küçük olan arkadaşlarımız için elimizden geldiğince onların siyasi eğitimlerine katkıda bulunmak ve kendilerini siyasete katarak daha üretken olmalarını, ülkenin bu zor zamanlarda Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere emanet ettiği Türkiye’nin nasıl olması gerektiğini herkese göstermelerini de hedefliyoruz. Mustafa Kemal Atatürk; Bir gün ulusu sizin gibi beni anlamış gençliğe bırakacağımdan çok memnun ve mesudum demiştir. Bizlerde bu sözün ışığında onun açtığı yolda dimdik ve onurlu bir şekilde yol alacağımıza and içeriz ” dedi.