Çoluk Çocuk Umuda Yolculuk!..

Bodrum’dan yasadışı yollarla Yunan adalarına kaçmak isteyen göçmen teknesinde, aralarında 5 aylık bebeğin de olduğu 41 göçmen yakalandı

Çoluk Çocuk Umuda Yolculuk!..

Bodrum’dan yasadışı yollarla Yunan adalarına kaçmak isteyen göçmen teknesinde, aralarında 5 aylık bebeğin de olduğu 41 göçmen yakalandı. Ailesinin Yunanistan’a kaçma uğruna kendileriyle birlikte tehlikeye attığı bebek, Sahil güvenlik ekipleri tarafından güvenli bir şekilde tekneden alındı.

Bodrum’un Yalıçiflik sahilinden denize açılan mülteci botu, Sahil Güvenlik ekiplerinin radarına girdi. Bölgede devriye atan Sahil Güvenlik ekipleri botun yanına doğru ilerlemeye başladı. Sahil Güvenlik ekiplerini gören mülteciler botla kaçmaya çalıştı. Ufak manevralarla kaçakların bulunduğu botu durduran Sahil Güvenlik ekipleri, 5 aylık bebeği botta görünce şaşkınlık yaşadı. 

İlk olarak bebeği kurtaran ekipler daha sonra botta bulunan 41 mülteciyi Sahil Güvenlik botuna aldı. Turgutreis Limanı’nda bulunan Sahil Güvenlik komutanlığına götürülen mültecilerin kimlik kontrolü yapıldı. Aralarında çocuk ve kadınlarında bulunduğu 16 Filistin, 5 Suriye, 14 Yemen, 1 Ürdün, 1 Somali ve 4 Irak'lı mülteci için yasal işlem yapılarak Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi.