Cumartesi Bisiklet Yarışı Var

Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden, her yıl 17-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanan bir Avrupa Komisyonu girişimi olan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında; Bodrum MTB Cup Bisiklet Yarışı, 18 Eylül 2021 tarihinde saat 11:00’de Çamlık Mahallesi içerisinde kalan ormanlık alanda gerçekleştirilecek.

Cumartesi Bisiklet Yarışı Var

Avrupa Hareketlilik Haftası, her yıl bir tema ekseninde kutlanıyor. 2021 yılının teması ise "Sürdürülebilir Ulaşım, Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik" olarak belirlendi. Sürdürülebilir kentsel hareketlilik alanında yerel eyleme olan ihtiyaca yönelik farkındalığı artırmak için Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Bodrum Doğa Sporları Derneği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliği ile gerçekleşecek olan yarışa, kadınlar ve erkekler kategorilerinde toplam 250 sporcu katılacak. 

Yarış sonrası Bitez Köyiçi Muhtarlık ve Bitez Belediye Cafe’nin olduğu nokta arasında yarışmaya katılacak sporcular ve vatandaşların katılımı ile trafiğe kapalı alanda halk turu yapılacak. 

Yarışmanın Ödül Töreni ise Bitez’de; Destinasyon Bitez alanında gerçekleştirilecek. Ödül töreninden sonra makarna partisi ve çeşitli etkinliklerle turnuva sona erecek.