Cumhuriyet Balosu Müsgebi’de Yapıldı

CHP Bodrum İlçe Başkanlığınca her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Cumhuriyet Balosu, bu yıl da geniş bir katılımla yapıldı.

Cumhuriyet Balosu Müsgebi’de Yapıldı

İlçe Başkanı Halil Karahan ev sahipliğinde Müsgebi Düğün Salonu’nda düzenlenen baloya Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, Parti Meclisi Üyesi Gizem Sayar Özcan, CHP Muğla Milletvekilleri, Suat Özcan ile Burak Erbay, İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, İYİ Parti İlçe Başkanı Nevzat Kanber ile çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan gecenin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Halil Karahan, şunları söyledi:

“Hepiniz, muhalefette yaptığımız son Cumhuriyet Balomuza hoş geldiniz. Bugün bu organizasyonu ülkenin ekonomik koşullarından dolayı burada yapmak durumunda kaldık. Ancak tamamen emeğe dayalı, hiçbir ajanstan destek almadan parti örgütümüzün emeği ile yapılmış bir organizasyon. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise büyük bir gayretle çalıştıklarını ifade ederek şu sözlere yer verdi:

“2023’te iktidara gelmek için yolun yerel yönetimlerden geçtiğinin bilinci içerisindeyiz. Belediye, Bodrum’un son dönemde yaşadığı değişime ve zorluğa rağmen büyük bir gayretle bütün personeli ile çalışıyor. Sizlerin boynunu eğdirmemek için, başını eğdirmemek için çalışıyor. Önümüzdeki süreçte, seçime kadar Büyükşehir Belediyemizle birlikte sorunların birçoğunu el ele kol kola vererek halletmiş olacağız.”

Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, partililere yönelik yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

“Mustafa Kemal’in koltuğunda oturan, adı da Kemal olan Kılıçdaroğlu, ilk önce saygıyla geçmişine, sonra inançla geleceğine bakarak dedi ki ‘Bugün sadece CHP’nin ideolojisi için değil, bugün vatan için, millet için, bayrak için, bağımsızlık için mücadele etme günüdür. O zaman Türkiye’de ne kadar Atatürk sevdalısı varsa, ne kadar Cumhuriyeti seven varsa bütün insanlarımızla bir araya geleceğiz ve bir masada oturacağız’ dedi. Ve dediğini yaptı. Birileri masanın altında bir şeyler aramaya başladı. Ben de merak edip baktım, masanın altında bir şey yok. Ama masanın üzerine baktım. Adalet meşalesinin aydınlattığı 6 genel başkanın gözlerinde özgürlük gördüm, cumhuriyet gördüm, adalet gördüm. Barış gördüm.”

Cumhuriyet Balosu, canlı müzik dinletisi ile devam etti.