Dalaman Havalimanı'ndan Açıklama!

Dalaman Havalimanı'ndan Açıklama!

Dün akşam saatlerinde Dalaman Havalimanı'nda yaşanan panik anları ve ardından çıkan haberlerle ilgili Dalaman Havalimanı'nın işletmecisi YDA Havalimanı Yatırım ve İşletme A.Ş'den bir açıklama geldi.

Önce sosyal medyada yayınlanan görüntüler, ardından Haber Ajansları vasıtasıyla basında yer alan haberlerin gerçek olmadığının belirtildiği basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı; 

"Havalimanımızda 22 Temmuz Pazartesi akşamı saat: 22:40’da, dış hatlar yolcularımızdan bir İngiliz annenin kızının rahatsızlanarak baygınlık geçirmesinden dolayı telaşa kapılması, maalesef diğer yolcularımızın endişelenmesine ve kısa süreli bir paniğe neden olmuştur. Çok kısa sürede hem hastalanan yolcumuza gerekli tıbbi müdahale yapılmış, hem de diğer yolcularımıza gerekli bilgilendirme yapılarak terminal operasyon akışımızın aksamadan devam devam etmesi sağlanmıştır. Ancak maalesef konuyla ilgili bazı basın-yayın organlarında “Telefon bataryası patlaması” ya da “sahte ihbar” gibi kaynağı belli olmayan tamamen asılsız bilgiler yer almıştır.  Bu haberlerin açıklığa kavuşması; ülkemizin turizmi açısından ve özellikle 2018 yılında en çok aranan ilk 10 destinasyon arasında yer alan Dalaman için büyük önem taşımaktadır. Bu tür konularda kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına gerekli hassasiyetin gösterileceğini umar, Dalaman Havalimanı’nda tüm yolcularımızın güvenle ve huzurla yolculuklarını sürdürmeleri için en ufak ayrıntının düşünüldüğü bir kez daha hatırlatmak isteriz." 

Dalaman Havalimanı işletmecisi tarafından yapılan bu açıklamaya karşın, panik halinde havalimanı dışına koşuşan vatandaşların yaşanan anları telefonlarına kaydederek sosyal medyada paylaştı. Görüntülerde, yolcuların neredeyse tamamının koşarak bekleme salonlarını boşaltarak bina dışına çıktıkları görülüyor. Vatandaşlar olayın üzerinden yarım saat 45 dakika geçmesine rağmen havalimanı görevlileri tarafından kendilerine aydınlatıcı bir bilgi verilmediğini de iddia ediyorlar.