Dalış Eğitmeni Sınavları Yapılıyor

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından Bodrum’da dalış eğitmenleri sınavları gerçekleştiriliyor.

Dalış Eğitmeni Sınavları Yapılıyor

Ülkemizde dalış turizmi hacminin ve kalitesinin arttırılması amacıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından Bodrum’da gerçekleştirilen faaliyet, 12 gün sürecek. Teorik ve uygulamalı olarak yapılan sınavlar, havuzda ve denizde yapılıyor. 

Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu yüzme havuzunda yapılan sınavlara 50 aday katıldı.   

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkan Danışmanı ve Bodrum’da dalış merkezi işletmecisi Tolga Dokumacı, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgiler verdi:

“Bugün burada dalış eğitmeni sınavlarını organize etmekteyiz. Federasyon tarafından bu kampın Bodrum’da düzenlenmesine karar verildi. Ortalama 50 tane dalış eğitmeni adayımız teorik sınavları geçerek bugün sığ su becerileri sınavını oluyorlar. Yarın da son etabımız olan deniz çalışmalarını ve kurtarma senaryolarını Bodrum Belediyemizin destekleriyle Yelken Kulüp’te yapacağız. Toplamda 12 günlük bir süreç. İlk etabı bitirdikten sonra yine turizmde görev alabilecek rehber balıkadam sınavımızı Bodrum’da Kumbahçe’de düzenliyoruz. Akabinde 3 gün sürecek bir eğitmen sınav maratonumuz devam edecek.”

Amaçlarının dalış turizmine katkıda bulunmak olduğunu dile getiren Tolga Dokumacı, sözlerini şöyle noktaladı:

“Amacımız kaliteli dalış eğitmenlerinin yetişmesi ve sektöre doğru şekilde hizmet etmek. Yeni seçilen federasyon başkanı Oğuz Aydın’ın koordinesinde Türkiye’de ciddi sualtı faaliyetlerinde, özellikle Bodrum’a yönelik, Bodrum’u bu noktada tanıtabilmek adına gayretle çalışmalarımız devam ediyor.”