Denetimler Gümüşlük'te Devam Etti

Bodrum'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine yönelik denetimlerden bir tanesi daha gerçekleştirildi.

Denetimler Gümüşlük'te Devam Etti

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Özkan Yılmaz ve Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz’ün de katıldığı denetimlerde, Gümüşlük Mahallesi sahilindeki kafe ve restoranların işletmecileri ile vatandaşlar, maske ve hijyen konusunda uyarıldı.

Kaymakam Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgede genel anlamda kurallara uyulduğunu tespit ettiklerini söyledi. Denetimler ile ceza yazmayı değil vatandaşları salgına karşı bilinçlendirmeyi amaçladıklarını belirten Yılmaz, "Denetimlerimizi belediye ve jandarma ekiplerince sürdürüyoruz. Zaten sabahtan beri denetimler devam ediyor. Halkın içerisine girip hem vatandaşları, hem de işletmeleri denetliyoruz. Duyarlılığı canlı tutmayı hedefliyoruz. Her zaman söylüyoruz, denetlemenin amacı ceza yazmak değil, duyarlılığı canlı tutmak. Gördüğümüz kadarıyla Gümüşlük mahallemizde işletmeler kurallara uymada iyi durumda. İnşallah bu denetimler devam edecek. Mücadelemiz de devam edecek. Görüldüğü kadarıyla 4-5 ay daha bu şekilde dikkatli olmaya, mesafeleri korumaya, maske kullanmaya devam edeceğiz” dedi.

Muğla’daki uygulama da Polis Uygulama Noktasında Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın katılımıyla gerçekleşti. Vali Orhan Tavlı, denetimlerde sürücü ve yolcuları hijyen konusunda uyararak maske, mesafe, temizlik kuralını hatırlattı.