Deprem Bölgesine Yardımlar Sürüyor

Bodrum’dan, 6 Şubat günü meydana gelen ve büyük bir yıkıma neden olan depremin yaşadığı bölgelere yardımlar sürüyor. Deprem bölgesine dün bir TIR ihtiyaç malzemeleri ve gıda gönderen Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı, bugün de 2’inci TIR’ı gönderdi.

Deprem Bölgesine Yardımlar Sürüyor

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı, deprem bölgesine ihtiyaç malzemeleri yüklü 2’inci TIR’ı gönderiyor. Konu ile ilgili açıklama yapan İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bodrum’un tek yürek olduğunu ifade ederek şöyle dedi:

“Dün bir TIR çıkarmıştık, bugün de ikinci TIR’ı çıkarıyoruz. Muğla genelinden de çok ciddi yardımlarımız gidiyor. İlçe binamızın her yerinde, benim odam da dahil olmak üzere tasnifler yapılıyor. Bizim gönderdiğimiz TIR’lar direkt o bölgeye gidiyor. Bilhassa koordinatör milletvekillerinden görev yaptıkları alanlarda aldığımız bilgilere göre neye ihtiyaç varsa onu göndermeye çalışıyoruz. Atıştırmalıklar, bilhassa kek bisküvi gibi gıdalar ve su gönderiyoruz. Oraya en hızlı şekilde ulaşması için elimizden geleni yapıyoruz.”

Osman Gökmen, yardımlar gelmeye devam ettikçe TIR’lara yükleyip deprem bölgesine gönderileceğini söyledi. 

BELEDİYE İLE YAŞANAN POLEMİKLE İLGİLİ KONUŞTU

Belediye Başkanı Ahmet Aras’la yardım kolilerinin üzerindeki belediye logosu üzerinden yaşadıkları polemik ile ilgili açıklamalarda bulunan Gökmen, o gece iddia edildiği gibi bir logo tartışmasının olmadığını savundu. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in deprem bölgesine gönderilen kolilerin üzerinde belediyenin logosunun yer almasına tepki gösterdiğini iddia ederek bir açıklama yapmıştı. 

Başkanı Aras’a sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yanıt veren Gökmen, bugün de konu ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Osman Gökmen, şunları dile getirdi;

“Gece saat 12.00’da başkan benim elimi sıktı, belediye başkan yardımcısı kamyon desteği istedi. TIR desteği istediler, yaptım. Biz bütün teşkilatlarımızla yardımcı oluyoruz. Böyle bir konu da olmadı, böyle bir tartışma da geçmedi. Herhangi bir kolinin üzerindeki logo konusu da geçmedi. Ben dün ilgili resmi kurumlara sordum, hatta bizim belediyelerimize de sordum. ‘Sizin kolilerinizde böyle bir logo var mı?’ dedim, ‘hayır’ dediler. AFAD tarafından verilen talimat, kolilerde herhangi bir logo olmaması. Farkındaysanız bizim parti olarak deprem bölgesine gönderdiğimiz ne arabalarda ne de kolilerde logolarımız yok. Çünkü biz bunu devletimizin verdiği talimatlara göre yapıyoruz. Yani ben anlamadım, gece saat 12.30’da teşekkür edip de el sıkıştığımız adam nasıl öyle bir sosyal medya paylaşımı yapıyor. Onu da geçtim Lübnan’daki depremin fotoğrafını paylaşıyor ve ‘resme iyi bak’ diyor. Senin o danışmanların iyi baksın. Şimdi tartışmaya girilecek bir dönem değil. Biz bir an önce nasıl yardım edebileceğimizi konuşalım. Şu anda kavgaya gürültüye gerek yok. Yine destek isteyecekleri konu olursa Belediye Başkanımıza desteği veririz.”