Depremzedeler Yararına Kermes

Bodrum’da depremzedeler yararına düzenlenen kermeste, özel öğrencilerin ürettiği eserler satışa sunuldu.

Depremzedeler Yararına Kermes

Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Özel Eğitim Kursları’nda ders yılı başından bu yana eğitim gören 35 öğrenci, ürettikleri çeşitli ürünleri İskele Meydanı’nda kurulan stantlarda satışa sundu. Öğrencilere ve velilerin destek verdiği kermes, gün boyu sürdü. 

Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayri Karagöl, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Bodrum Ortakent Cumhuriyet Parkı’nda bulunan 4 tane kursumuz var, burada 35 özel öğrencimiz var. Bu kurslarda davranışsal anlamda psikomotor davranışların gelişmesi ile ilgili, el becerilerinin gelişmesi ile ilgili kazanımlar üzerine eğitimler alıyorlar. Ders yılı başından bu yana ürettikleri ürünleri, afette zarar görmüş vatandaşlarımıza ulaştırmak üzere kermes düzenlemek istedik. Buradan elde edilen gelir, depremzedelere aktarılacak.” dedi. 

Murat Taşçı isimli öğrencinin annesi Müge Taşçı, Bodrum Belediyesi ve Halk Eğitimi Merkezi sayesinde kursa gidip depremzedelere destek olabildiklerini ifade ederek şöyle dedi;

“Sevgili öğretmenlerimizin de desteğiyle bu çocuklar bir takım şeyleri başarmaya çalışıyorlar. İçimizdeki acıyı, biraz olsun hafifletmesi adına depremzedelere bağışlıyoruz.”