Dere Sokak Sel Kabusundan Kurtulacak!

Bodrum Belediyesi tarafından Yarımada genelinde su taşkınlarına yönelik sürdürülen çalışmalara, her yağmurda bölgedeki esnaf ve vatandaşların kabus yaşatan Dere Sokak da eklendi. Başkan Aras, yıllardır yağmur suyu hattı yetersizliğinden dolayı yaşanan su taşkınlarından bölgenin kurtulacağı müjdesini verdi.

Dere Sokak Sel Kabusundan Kurtulacak!

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Bitez Mahallesi Adliye Caddesi ile başlayan su taşkınlarıyla mücadele çalışmaları Yalıkavak, Türkkuyusu, Umurça ve Yeniköy Mahallelerinin ardından Dere Sokak'ta devam edecek. Çalışmalar öncesinde, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Önder Batmaz, Umurça Mahallesi Muhtarı Zeynep Finikeli ve birim müdürleri ile Dere Sokak'ta incelemelerde bulundu.

Umurça Mahallesi ile Kumbahçe Mahallesi içinde yer alan sokağın bağlantılı olduğu Atatürk Caddesi ve Azmakbaşına kadar olan bölümün yağmur suyu hattı yenileme çalışmalarına bir an önce başlanacağı belirtildi. Başkan Aras, Dere Sokak'tan, Dr. Mümtaz Ataman Caddesi'ne kadar olan bölümde incelemelerde bulunarak sorunun kalıcı çözüme ulaşması için bölge sakinleri ve esnaflarla görüştü. 

İncelemeler sonrasında Başkan Aras, "Türkkuyusu Caddesi'nde yaptığımız gibi burayı da geniş betonarme bir kanal ile üzerine ızgara döşeyerek yeniden düzenleyeceğiz. Dere Sokak su taşkınlarından kurtulacak" dedi. 

Başkan Aras'ın talimatları sonrasında, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Dere Sokak ve Atatürk Caddesi üzerinde bulunan mevcut yağmur suyu hatlarında sağlıklı su akışını sağlamak için MUSKİ ile ortak yürütülecek olan altyapı iyileştirme çalışmalarına başlayacak. Yaklaşık 2 km yol güzergahı bulunan sokakta alt yapı çalışmalarının ardından, üst yapı çalışmaları da tamamlanacak.