Dev Yatırımcı Gözünü Bodrum’a Dikti...

Bugüne kadar Türkiye’ye 2.5 milyar doların üzerinde yatırım yapan Emaar Grubu, gözünü Antalya ve Bodrum’a dikti. Şirket, İstanbul’un yanı sıra Antalya ve Bodrum’da da arazi arıyor...

Dev Yatırımcı Gözünü Bodrum’a Dikti...

Türkiye hem lojistik konumu hem de global arenadaki pozisyonuyla yabancı yatırımcının gözdesi olmayı sürdürüyor. Dünyanın önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri olan ve ülkemizde 2006 yılından beri faaliyet gösteren Emaar Properties, Türkiye'de yeni yatırımlar için arazi arayışını hızlandırdı. Toskana Vadisi, Rixos'la birlikte hayata geçirdiği The Land of Legends Tema Park, Emaar Square gibi dev projelerle 2.5 milyar doların üzerinde Türkiye'ye yatırım yapan şirket, İstanbul'un yanı sıra Antalya ve Bodrum'da da arazi aramaya başladı. 17. GYODER Gayrimenkul Zirvesi'nde sorularımızı yanıtlayan Emaar Properties Yönetim Kurulu Başkanı Jamal Bin Theniyah, yeni yatırımlar için fırsat kolladıklarını söyledi.

Türkiye'de yaptıkları yatırımlardan son derece memnun olduklarını anlatan Theniyah, "Biz projelerimizi otel, AVM ve konutları içinde barındıran bir kompleks olarak hayata geçiriyoruz. Bunun için büyük alanlara ihtiyacımız var. İstanbul bizim gözdemiz. Ancak son dönemde konut fiyatları artışa geçen Antalya ve Bodrum'da da yatırım yapmak istiyoruz. Arazi arıyoruz. Doğru fırsatı yakaladığımızda bu şehirlerde de yatırımları gerçekleştirmek istiyoruz" dedi. Rusya- Ukrayna savaşı, Avrupa'da yaşanan enerji krizi gibi etkilere dikkat çeken Theniyah, "Dünya çok farklı bir süreç yaşıyor. Ve bütün bu sorunlar bugünden yarına çözülmeyecek. Hatta birçok şeyin stabil olması için 5-10 yılın geçmesi gerekebilir belki... Bu süreçte çok inişler çıkışlar olacağı için Dubai, İstanbul gibi hub şehirler yatırımcılar için çok cazip" ifadelerini kullandı.

DOĞRU YERDE YATIRIM İÇİN FIRSATLARI KOLLUYORUZ

Yatırım öncesi nelere dikkat ettiklerini de anlatan Jamal Bin Theniyah, "İlgi çeken yerde olmak istiyoruz. İstanbul'da son 8-10 yıldır konut fiyatları inişli çıkışlıydı. Artık daha düz bir çizgide gidiyor. Yani doğru yatırım için ekonomik şartların oluşması gerekiyor. Bu şartlar şu an için oluştu. Artık doğru yerde yatırım yapmak için fırsatları kolluyoruz" dedi.

Türkiye'de yaptıkları yatırımlardan çok mutlu olduklarını aktaran Theniyah, "Bir dönem, konut satışları durakladığında biz de biraz düşüş yaşadık. Ancak bizim yatırımlarımız uzun soluklu yatırımlar o nedenle o durumun geçici olduğunu düşündük. Türkiye ekonomisi çok iyi gidiyor. Biz Türkiye'de kârlı sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyoruz" diye konuştu.