Dev Yatırımda Sona Çok Yaklaşıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ile yapımına başlanan Torba Atık su Arıtma Tesisi ve kanalizasyon çalışması tamamlandı. Yatırım maaliyetini Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın karşıladığı projenin hayata geçirilmesi ile kanalizasyon şebekesi bağlanan mahallelerden Büyükşehir Belediyesi tarafından alınması gereken atık su gelirleri, 27 yıl süre ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ödenecek.

Dev Yatırımda Sona Çok Yaklaşıldı

Türkiye’nin ve Muğla’nın en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Bodrum’da, Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle yapılan Torba kanalizasyon hattı ve atık su arıtma tesisi tamamlandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığının ortak projesi olan İçmeler Atık Su Arıtma Tesisi, Torba, Kızılağaç ve Çiftlik Mahallelerini kapsayan kanalizasyon çalışmaları tamamlandı. Kanalizasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından evlere şebeke bağlantılarına başlandı. 

Yaz aylarındaki turizm tesisi ve ikinci konut nüfusu ile birlikte Arıtma Tesisinden hizmet alacak kişi sayısı 100 bine ulaşacak. Projenin hayata geçirilmesi ile kanalizasyon şebekesi bağlanan mahallelerden Büyükşehir Belediyesi tarafından alınması gereken atık su gelirleri, 27 yıl süre ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ödenecek.  

Böylece Büyükşehir Belediyesi uzun vadeli ödeme planlama ile bir bölgeyi daha kanalizasyon ve atık su arıtma tesisine kavuştururken, Bodrum'un en önemli sorunlarının başında gelen kanalizasyon ve arıtma altyapısı ile ilgili çok önemli bir yatırım ilçeye kazandırılmış oldu.