İYİ Parti'de Deprem Sürüyor

İYİ Parti Bodrum Gençlik Kolları Yönetim Kurulu, hem görevden hem de partiden istifa etti.

İYİ Parti'de Deprem Sürüyor

İYİ Parti’de son dönemde art arda yaşanan istifalara bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz haftalarda önce Belediye Meclis Üyesi Hülya Aşkın, ardından Yerel Yönetimlerden Sorumlu başkan yardımcısı Mehmet Tosun'un istifa ettiği İYİ Parti'de, 2022 yılında göreve gelen Bodrum Gençlik Kolları başkanı Vahit Yavuz ile yönetim kurulu üyeleri gördükleri lüzum üzerine hem görevden hem de partiden istifa ettiklerini duyurdular. İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı Vahit Yavuz, aldıkları bu kararla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Ekibimizle birlikte siyasi kariyerimize şu anda bağımsız olarak devam etme kararı aldık. Yerel seçim sürecinde yaşanan tüm gelişmeleri takip ederek gençlerimizin yerel siyasette hak ettikleri göreve gelmesi konusunda yine yanlarında olacağız. Bodrum’da yaşanan sorunları gözlemlemeye, genç kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntıları çözmek için aynı ruh, aynı mana ve aynı dava bilinciyle çabalamaya devam edeceğiz.”

2023 yılı içerisinde İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis üyeleri Uluç Tezer ile Hülya Aşkın istifalarının ardından CHP'ye geçmişti. Siyaet kulislerinde, Bodrum'da 2 dönem belediye başkanlığı, 2 kez de Belediye Başkan adayı olan Mehmet Tosun'un ismi ise Cumhur İttifakının belediye başkan adaylığı için geçiyor.