DEVLETİN İKİ KURUMU KARŞI KARŞIYA

Bodrum Ortakent'te 16 Ocak 2006 tarihinde hayırsever bir iş adamı tarafından yapımı...

DEVLETİN İKİ KURUMU KARŞI KARŞIYA
Bodrum Ortakent'te 16 Ocak 2006 tarihinde hayırsever bir iş adamı tarafından yapımı üstlenilen ve düzenlenen görkemli törenle temeli atılan Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi inşaatı bir süre önce ruhsatsız olduğu gerekçesiyle Ortakent Belediyesi tarafından mühürlendi.
Her şey geçen yıl Ocak ayında düzenlenen görkemli törenle başladı.
Bin dönüm arazi üzerine kurulması planlanan Güzel Sanatlar Fakültesi inşaatında devletin iki kurumu, 'Ortakent Belediyesi' ve 'Muğla Üniversitesi' örnek bir çalışma ve işbirliği içine girdi. Hatta İnşaat alanı tabelasında Ortakent Belediyesi ile Muğla Üniversitesi logoları yan yana yer aldı. Temel atma töreninde her türlü desteği vereceğini söyleyen belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 'Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi buraların güzelliğine güzellik katacak ve Türk sanatına büyük katkı sağlayacaktır. 'dedi.
Aradan 6 ay geçti. Bu uyum içinde çalışan devletin iki kurumu nedense karşı karşıya geldi. Ortakent Belediyesi yollarını çakılla kapladığı, her köşesine tabela ile 'Sigara İçilmez' işaretleri koyduğu ve inşaat tabelasına Muğla Üniversite armasının yanında, Ortakent Belediyesi logosu da bulunan inşaat mühürledi.
Bununla da yetinmeyen Belediye, şantiye alanından 500 metre aşağıda bulunan giriş kapsına bir de kilit taktı. Mühürlemenin ardından inşaat firması da çalışmalarını durdurdu.
3 bin 154 metrekare kapalı alan olarak planlanan projede mühürlemenin ardından atılan temel dışında ilerleme sağlanamadı.
Yarımda ve Ortakent Beldesine kültür anlamında büyük yarar sağlayacağı düşünülen ve bir an önce eğitime kazandırılması gereken Fakülte inşaatında gecikmenin sorumlusu kim'
Şimdi Projenin kaldığı yerden devam edebilmesi için karşı karşıya gelen devletin iki kurumu, Muğla Üniversitesi ve Ortakent Belediyesi'nin anlaşması gerekiyor.