Edebiyat ve Sanat Platformu Kuruldu

Bodrum Edebiyat ve Sanat Platformu, kuruluş ve tanışma etkinliği gerçekleştirdi. 

Edebiyat ve Sanat Platformu Kuruldu

İlçedeki sanatçıları ve sanata ilgi duyanların birbirlerine daha yakın olmalarını sağlamak, çalışmalarını ve yaratıcı tasarımlarını tartışabilmek, sanatla ilgili projeler üretmek amacıyla Bodrum Edebiyat ve Sanat Platformu kuruldu. Sosyal medyayı da aktif olarak kullanan platform, şimdiden 500 üyeye yaklaştı. 

Bodrum Edebiyat ve Sanat Platformu, kuruluş ve tanışma etkinliği TRAFO- Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdi. Etkinliğe aralarında Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutkun ve Emel Çakaloğlu’nun da olduğu çok sayıda kişi katıldı. 

Platform Kurucusu Şair ve Yazar Aydın Şimşek, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Sanat ve kültüre saldırıların çoğaldığı bir dönemde belki de bir sevgi dilinin üretim noktası olan edebiyata ve sanata daha derinden, daha yoğun sarılmak bugünlerde çok daha önemli gibi gözüküyor. Bu bağlamda bir serüven, bir hikaye olsun diye yola çıktık. Edebiyat, sanat, dilbilim işi olsa da öncelikle sevgi bilimidir. Bu nedenle bir ön kabulu, ön yargısı olmadan sanatla ilişkilenmek isteyen herkesi kucaklayacak bir platform oluşturduk.”

Aydın Şimşek, ilerleyen dönemlerle sanat ve edebiyatla ilgili çeşitli projeler üreteceklerini sözlerine ekledi. 

Etkinliğin konuk sanatçısı ise Şair Tuğrul Keskin idi. Katılımcılarla bir söyleşi gerçekleştiren Keskin, daha sonra kitaplarını okurları için imzaladı.