Emekçi Kadınları Resmettiler...

Bodrum’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, aralarında çocukların da olduğu 30 sanatçı, 10 metre uzunluğundaki tuvale çizilen emekçi kadınları boyalarla resmetti. Çalışmaya yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterirken, gitar eşliğindeki müzik dinletisi de büyük beğeni topladı.

Emekçi Kadınları Resmettiler...

Bodrum Art Kültür ve Sanat Derneği, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında farklı bir etkinliğe imza attı. Belediye Meydanı’nda 10 metre uzunluğundaki tuvale çizilen emekçi kadınların yer aldığı resim başta çocuklar olmak üzere 30 sanatçı tarafından boyandı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte bölgeden geçen yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi. Boyamanın yanı sıra gitar dinletisi büyük beğeni topladı.

Günün anlam ve önemine dikkat çekmek için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini söyleyen Bodrum Art Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Süyümbike Güvenç Norris, şöyle konuştu;

“Biz bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde farkındalık oluşturmak için sanatçı arkadaşlarımızla bir araya geldik. Sanatçı Cengiz Çeliker’in çizmiş olduğu emekçi kadın figürlerini sanatçılarımız burada boyuyorlar. Siyah kanvas kullanmamızın sebebi dünyanın birçok yerinde üzüntüyle anılan bir gün olması, kadınlar günü olarak bazı kutlamalarda yapılıyor ama bizim burada yapmak istediğimiz günün anlam ve önemine vurguda bulunmak. Boyama etkinliğimiz dikkat çekiyor ve çok sayıda ziyaretçimiz var. Derneğimiz bünyesinde bulunan erkek sanatçılarımız bugün bizim en büyük destekçimiz.”