EN ÇOK SORUNU OLAN MAHALLE TORBA!

Bodrum kaymakamı Dr. Gödekmerdan mahalle gezilerine Torba mahallesi, Gündoğan Yukarı...

EN ÇOK SORUNU OLAN MAHALLE TORBA!
Bodrum kaymakamı Dr. Gödekmerdan mahalle gezilerine Torba mahallesi, Gündoğan Yukarı mahalle, Aşağı mahalle ve Küçükbük mahallesinde devam etti.

Ziyaretlere Kaymakam Gödekmerdan ile beraber Bodrum İlçe Jandarma komutanı Bnb. Hakan Demirörs, Emniyet Müdürü Ömer Akgün, Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı ve Aydem'den bir yetkili katıldı.

Kaymakam Dr. Mehmet Gödekmerdan ve beraberindekiler ilk olarak Bodrum'a bağlı Torba mahallesini ziyaret ettiler. Kaymakam Gödekmerdan, Torbada muhtar ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı. Vatandaşlar Kaymakama özellikle kanalizasyon ve arıtma sorunları olduğunu belirttiler.

Torba merkez caddesinin trafiğe kapalı saatlerinin kısa olmasından dolayı sıkıntılar yaşadıklarını trafiğe kapalı saatlerin uzatılmasının gerektiğini söyleyen Torba sakinleri
mahallelerinde Sağlık ocağı ve okul bulunmaması nedeniyle Bodruma gitmek zorunda kaldıklarını ve sahilde balık çiftlikleri nedeniyle kirlilik yaşanmaya devam ettiğini dile getirdiler.

Vatandaşlar Torbaya yapılması planlanan Otogarın bölgede sıkıntı yaşatacağını, bunun yerine mezbahanın yanındaki daha büyük alanın otogar olması gerektiği dile getirdiler.

Torbalılar,geçtiğimiz haftalarda Kent Haberde gündeme gelen ve daha önce taş ocağı olarak kullanılan yerin ağaçlandırılmasını ve de yaz aylarında nüfus yoğunluğu sebebi ile bölgede bir ambulans bulundurulmasını talep ettiler.

Heyette bulunan Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akgün, bölgenin jandarmadan polis bölgesine geçmesi sebebi ile Torba'da Mobese kamera sistemi kurmayı düşündüklerini, bunun da yaklaşık 600 ile 900 bin liraya mal olacağını söyledi.

Toplantı ve incelemelerde sokak aydınlatmalarının eksik olduğunun belirtilmesi üzerine Aydem yetkilisi gerekli çalışmaların yapılarak eksikliklerin kısa süre içersinde tamamlanacağını ifade etti.

Kaymakam Dr. Mehmet Gödekmerdan ve beraberindekiler incelemelerine daha sonra Gündoğan yukarı mahalle, aşağı mahalle ve Küçükbük mahallesinde devam ettiler.Ziyarette Kaymakam Gödekmerdan’ı, Gündoğan belediye başkanı, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Vatandaşların, Torbadan başlayarak Yalıkavak’a devam eden yolun asfaltlanması gerektiğini belirtmeleri üzerine, Gödekmerdan yolun çok kısa bir süre içersinde asfaltlanmaya başlanacağının müjdesini verdi.

Gündoğanlılar ayrıca yaya yollarında motosikletlerin gitmesinin engellenmesini, yaz aylarında nüfus artışından dolayı sağlık ocağında doktor sıkıntısı çekildiğini, kızıl burun yolunun aydınlatılmasını, alt yapı sorunu olduğunu ve kapalı bir spor salonuna ihtiyaç duyduklarını bildirdiler. Aydem yetkilisi gerekli aydınlatmaların yapılacağını belirtti.

Gödekmerdan vatandaşlara, yapılacak çalışmalar ile eksiklilerin en kısa sürede tamamlanacağının sözünü verdi.