ENGELLİ OKÇU'NUN BAŞARI ÖYKÜSÜ

Bodrum'da yaşayan ve Bitez Belediyesi'nin emlak servisinde çalışan 28 yaşındaki...

ENGELLİ OKÇU'NUN BAŞARI ÖYKÜSÜ
Bodrum'da yaşayan ve Bitez Belediyesi'nin emlak servisinde çalışan 28 yaşındaki milli sporcu Semray Taş Özer, 27-28 Mart tarihlerinde Aksaray'da düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Salon Okçuluk Şampiyonası'nda 2. olduğunu ve 1-14 Ağustos tarihlerinde Fransa'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'na hazırlandığını söyledi.
Günde 3-4 saat antrenman yaptığını anlatan Özer, ''Belediyenin zabıta biriminde çalışan eşimin hazırladığı özel bir cihaz kullanıyorum. Eşimle birlikte sıkı bir antrenman programı uyguluyoruz. Milli Takım kamplarına gidiyorum, ayda 15 gün şehir dışında çalışıyorum. Avrupa Şampiyonası'nda derece alacağıma inanıyorum'' diye konuştu.
Özer, bir kaç yıl önce Muğla'da yaşadığını, burada kendisine destek verildiğini ancak Bodrum'a geldikten sonra aynı desteği göremediğini belirterek, şöyle konuştu:
''Avrupa Şampiyonası'nda dereceye girebilmem için ciddi anlamda malzeme desteğine ihtiyacım var. Önceden genel anlamda engelli okçulara gereken önem verilmiyordu. Ancak geçen yıl 'Makaralı Yay Sınıfı'nda takım olarak dünya 3'sü olduk. Olimpiyatlarda dereceler aldık. Böylece bedensel engelli okçular biraz daha ön plana çıktı. Bu derecelerden sonra bize verilen önem biraz daha arttı ama yeterli değil.''
Alpaslan Özer de antrenmanlarda yardım ettiği eşi Semray Taş Özer'in büyük başarılara imza attığını ve çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini ifade etti. Özer, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Milli Takım kampları dışında eşimle birlikte çalışmalarımızı boş bir arsada sürdürüyoruz. Yer ve zaman sorunumuz yok ama malzeme sıkıntımız var. Kullandığımız yayın çok daha gelişmişi var. Bu yaydan olursa kendisine çok büyük avantaj sağlayabilir. Şu anda kullandığı yayın eski model olması dezavantaj. Kullandığımız hedef tahtası çok eskidi. Oklar delip arkadan