Firma Sahibi Tutuklandı!..

Bodrum’da konut kiralama ve inşaat işi yapan bir firmanın, kar payı vaadiyle saadet zinciri kurarak dolandırıcılık yaptığı suçlamaları ile ilgili gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 6 kişiden firma sahibi Alev Y. tutuklandı, 5 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Firma Sahibi Tutuklandı!..

İddialara göre, ilçede emlak kiralama ve inşaat işleri yaptığı öğrenilen bir firma, vatandaşlardan para toplayıp 15 günde 1, kardan pay vereceğini taahhüt etti. Vatandaşlardan 20 bin ila 150 bin TL arasında para topladığı iddia edilen firma yetkilileri, bir süre ödemeleri düzenli yaptı. İlerleyen süreçte firma tarafından vatandaşlara herhangi bir ödeme yapılmamaya başlandı. Aylardır ödeme alamayan bazı vatandaşlar, soluğu savcılıkta aldı. Firma yetkilileri hakkında 20’den fazla suç duyurusu yapıldı. Mağdurlar, firmanın yüzlerce kişiden 80 milyon TL topladığını iddia etti. 

Dolandırıcılık mağduru olduklarını iddia eden çok sayıda vatandaşın şikayeti üzerine, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Bu kapsamda firma sahibi A.Y. ile babası S.Y., annesi M.Y., arkadaşı G.G. ve C.G. Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltındaki 5 şüphelinin ardından mağdur olduğu iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğu öğrenilen firmanın eski çalışanı D.B. de bu sabah gözaltına alındı. 6 şüpheli, emniyetteki ifade işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin adliyeye girişi esnasında bazı mağdurların da adliyeye geldiği görüldü.

Adli makamların karşısına çıkarılan şüphelilerden Alev Y. tutuklanarak cezaevine gönderilirken diğer 5 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Öte yandan firma yetkilisi Alev Y.’nin hesaplarının bloke edildiği, gayrimenkul ve araçlarına şerh konulduğu bildirildi. Zanlının ayrıca 2 milyon TL’ye satın aldığı 3 deveye de el konulduğu öğrenildi.