FUTSAL MİLLİ TAKIMINDA BİR BODRUM'LU

Bodrumspor'lu futbolcu Nedim Burak Yıldırım, Ukrayna'da düzenlenen 2012 UEFA Futsal...

FUTSAL MİLLİ TAKIMINDA BİR BODRUM'LU
Bodrumspor'lu futbolcu Nedim Burak Yıldırım, Ukrayna'da düzenlenen 2012 UEFA Futsal Şampiyonası Eleme Turu 5. Grup'taki ilk maçında Macaristan ile karşılaşacak olan Türkiye Futsal Milli Takım kadrosunda yer aldı.

Kharkiv'deki Lokomotiv Spor Salonu'nda oynanacak karşılaşma TSİ 19.30'da başlayacak.

Teknik Direktör Ömer Kaner yönetimindeki Futsal Milli Takımımızın kadrosunda Bodrumspor'dan Nedim Burak Yıldırım'ında yer aldığı öğrenildi.

Muğla Süper Amatör Lig'de liderlik koltuğundaki Bodrumspor'dan bir oyuncunun milli takım kadrosunda yer alması sevindirici bir gelişme oldu.

"FUTSAL"

Salon futbolu olarak bilinen, kendine özgü kuralları olan bir spor dalı olan Futsal, izlemesi zevkli bir oyundur. Gençlerin, top kontrolü, hızlı karar verme, reaksiyon hızı, pas gibi yeteneklerini geliştirmelerine fırsat veren bir spor olarak bilinmektedir.

Oyun biri kaleci olmak üzere her biri en çok 5 oyuncudan oluşan iki takım arasında oynanır. Yedek oyuncu sayısı en fazla 7'dir. Maç boyunca oyuncu değişikliği yapma hakkı sınırsızdır. Oyundan değiştirilmek suretiyle ayrılmış bir oyuncu, oyun alanına başka bir oyuncunun yedeği olarak tekrar girebilmektedir. Öte yandan kalecide herhangi bir başka oyuncuyla yer değiştirebilmektedir.