Gökmen Bu Kez CHP Binalarını Sordu!

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, CHP’nin kullandığı binaların kaçının Bodrum Belediyesi’ne ait olduğunu sordu.

Gökmen Bu Kez CHP Binalarını Sordu!

Göreve geldiğinden beri yerel yönetim icraatları ile ilgili aktif bir muhalefet sergileyen Ak Parti İlçe Başkanı Gökmen, yaptığı son açıklamada “CHP Binaları kime ait?” diye sordu. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı da gündeme getirdikleri sorunlara ve sorduğu sorulara yanıt vermediği için eleştiren Gökmen, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Bodrum’da faaliyet gösteren CHP İlçe ve Mahalle binalarının hepsi kiralık. Ancak burada şöyle ilginç bir durum var; İlçe ve mahallelerde bulunan binaların büyük çoğunluğu Bodrum Belediyesi’ne ait. 

Bu vesileyle Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’a soruyoruz;

1. CHP’nin Bodrum’da kullandığı binaların kaçı Bodrum Belediyesi’ne aittir?
2. Bodrum Belediyesi’ne ait olan binalarda faaliyet gösteren CHP, kaç yıldır bu binaları kullanmaktadır?
3. CHP’nin Bodrum Belediyesi’ne ödediği kira miktarları bina bina kaç liradır?
4. Bu binalardan CHP’nin 10 yıldır kiralık olarak kullandığı binalar var mıdır? Varsa hangileridir?
5. Bu kiralamalar neye göre, nasıl yapılmıştır? 10 yılı dolduran binalar için herhangi bir işlem yapılmış mıdır?

Değerli hemşehrilerimiz, her fırsatta şeffaf bir yönetim sergileyeceğini söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras, bugüne kadar sorduğumuz hemen hemen hiçbir soruya cevap vermemiştir. Şeffaflık adına söyledikleriyle çelişen, sorularımız karşısında nedense susmayı tercih eden Sayın Ahmet Aras’ın, bu sorularımıza bir açıklık getirmesini kamu menfaati adına kendisinden istiyoruz. Zira belediye mülkleri belediyenin keyfi, zarar getirecek, birilerine peşkeş çekecek mülkler olmadığını, bu mülklerin gerçek sahiplerinin Bodrum Halkı olduğunu bir kere daha hatırlatmak isteriz.”