GÖZLERİNİ KAPAT, KALBİNİ AÇ VE KİTABIM OL

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yanındayım Derneği ve Göztepe Spor Kulübü işbirliğiyle,...

GÖZLERİNİ KAPAT, KALBİNİ AÇ VE KİTABIM OL
Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yanındayım Derneği ve Göztepe Spor Kulübü işbirliğiyle, Türkiye genelindeki görme engelli vatandaşlarımız için “Gözlerini Kapat, Kalbini Aç ve Kitabım Ol!” adlı bir sosyal sorumluluk projesi başlatıldı.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde, İlçe Müdürü Emin Geçin, Göztepe Spor Kulübü Muğla İl Temsilcisi Emrah Çatak ve Yanındayım Derneği Başkan Yardımcısı Sedef Nazan Develi tarafından bir protokol imzalandı.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde imzalanan protokolle yürürlüğe giren proje ile ilgili konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, “Lise öğrencileri tarafından seslendirilecek MEB onaylı edebi eserlerin görme engellilerin sesli kitap arşivine kazandırılmasını; gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan uzaklaşarak kitap okuma alışkanlığı edinmelerinin amaçlandığını” belirtti. Geçin, projenin kitap okuma yarışmalarında başarılı olan öğrenciler ile dezavantajlı guruplarda yer alan öğrenciler tarafından yürütüleceğini de sözlerine ekleyerek “Hayırlı olsun" dedi.