Hakim ve Savcılara Veda Kokteyli...

HSK Yaz Kararnamesi ile Bodrum’dan tayini çıkan hakim ve savcılar için veda kokteyli gerçekleştirildi.

Hakim ve Savcılara Veda Kokteyli...

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Kararnamesiyle Bodrum Hâkimleri Gül Karaşahin Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Üyeliğine, Mahmut Fatih Çelikbilek Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına, Bodrum Cumhuriyet Savcıları Banu Akşahin Çukurca Hakimliğine, Orhan Yasin Özkan da Uludere C.Savcılığına atanmıştı. 

Tayini çıkan hakim ve savcılar için her yıl olduğu gibi bir veda kokteyli düzenlendi. Bitez'deki Ambrosia Otel'de düzenlenen kokteyle Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ömer Faruk Karaşahin, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, Sahil Güvenlik Komutanı Binbaşı Süleyman Ercan'ın da aralarında bulunduğu hakimler, savcılar ve davetliler katıldı. 

Etkinlikte bir konuşma yapan Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan, şunları dile getirdi:

“14 yıllık meslek hayatımızda 20’nin üzerine veda yemeği verdik, 7 kez de biz veda ettik. Vedalar bazen zor, bazen hüzünlü. Bir tarafınızı çalıştığınız yerde bırakıyorsunuz. Bodrum gibi ülkemizin nadide bir ilçesinde çalışan, emek veren değerli hakimlerimiz ve kıymetli cumhuriyet savcılarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Saygılarımı ve hürmetlerimi sunuyorum. Güzel, olumlu, iletişime açık ve çok verimli bir çalışma dönemi geçti. Özellikle hem komisyonda birlikte çalıştığımız hem sulh ceza olarak birlikte çalıştığımız hakimlerimize, cumhuriyet savcılarımıza emeklerinden ve hizmetlerinden dolayı tekrar teşekkür ederim.”

Başsavcı Aslan’ın konuşması sonrası tayini çıkan hakim ve savcılara teşekkür plaketleri verildi.