DTO'dan Mansiyon Ödülü Kazandılar...

İMEAK Deniz Ticaret Odası Denizci Millet, Denizci Ülke Fikir Yarışmasına katılan Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Mehmet Akman ve ekibi, Mansiyon ödülüne layık görüldü.

DTO'dan Mansiyon Ödülü Kazandılar...

Dünya’da Türk denizciliğinin ticari ve teknolojik bakımdan en üst sıralara yükseltilmesi amacıyla denizcilik sektörünün yenilikçi milli fikirler, projeler ve sistemler ile bir araya getirilmesi kapsamında, Deniz Ticaret Odası tarafından “Denizci Millet, Denizci Ülke Fikir Yarışması” ismiyle düzenlenen yarışmaya ellinin üzerinde başvuru kabul edildi. Jüri değerlendirmesi sonucu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu Gemi İnşaatı Programı Öğr.Gör. Mehmet Akman ve ekibinin “Kemik Geometrisinden Esinlenilerek Gemi Yapımında Kullanılmak Üzere Yeni Bir Profilin Geliştirilmesi (TP Profili)” ve “Gemi İnşa Sektöründe Kullanılan Büyük Boyutta ve Karmaşık Parçaların Akıllı İmalat Yöntemi ile Gözenekli İç Yapıda Üretilmesi” isimli projeler son altı proje içerisinde final aşamasına kaldı. 

Final sunumları 29 Haziran 2020 tarihinde İMEAK DTO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilirken jüri değerlendirmesi sonucu proje, mansiyon ödüllerine layık görüldü. 

2 Temmuz 2020 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır’ın da katıldığı törende mansiyon ödülü, Jüri Başkanı ve Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan tarafından Öğretim Görevlisi Mehmet Akman’ takdim edildi. 

Ödül alan iki projenin protorip imalatı için çalışmalar başladı. MSKÜ Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu Gemi (Yat) İnşaatı Programı, bu yıl ilk kez öğrenci alacak.