Hayvanseverlerden Sert Tepki...

Bodrum’da köpeklere eğitim verme vaadiyle sahiplerinden alıp aç susuz bıraktığı ifade edilen şahsa hayvanseverler tepki gösterdi. Çıkan tartışmaların ardından köpeklerin ikisi alınıp sahiplerine teslim edildi.

Hayvanseverlerden Sert Tepki...

İddiaya göre Mumcular Mahallesi’nde, içerisinde konteyner ev bulunan araziyi konaklamak için kiralayan M.V. isimli şahıs, daha sonra burada köpek bakım ve eğitim merkezi hazırladı. Araziye birkaç kulübe koyan M.V., sahiplerinden teslim aldığı köpekleri, buraya bağladı. 

Yeterince ilgilenilmeyen köpeklerin havlamasıyla durumdan haberdar olan çevre sakinleri ve arazinin mülk sahibinin yardım istemesi üzerine hayvanseverler de bölgeye geldi. İhbar sonrası jandarma ekipleri de bahse konu yere geldi. M.V., mülk sahibi tarafından defalarca aranması üzerine bölgeye geldi. 

Şahsa sert tepki gösteren hayvanseverler, 3 köpekten 2’sinin sahibine ulaşıp sahiplerine teslim ettiler. 

Veteriner olduğu ifade edilen M.V. ise iddiaları reddederek, köpeklerin mamasını ve suyunu düzenli olarak verdiğini, köpeklerin gayet iyi durumda olduğunu söyledi. 

Mülk sahibi de M.V.ç isimli şahsa tepki göstererek, arazisini ve konteyner evini tahliye etmesini istedi. Şahıs, bu hafta sonu evi ve araziyi tahliye edeceğini dile getirdi.