İlk Ziyaret İş İnsanları Derneği’ne

Geçtiğimiz günlerde yeniden göreve seçilen, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Meclis Başkanı İlhan Ersan, seçim sonrasındaki ilk dış ziyaretlerini Bodrum İş İnsanları Derneği’ne yaparak, derneğin genişletilmiş yönetim kurulu toplantısına katıldı.

İlk Ziyaret İş İnsanları Derneği’ne

Bodrum İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mete Yılanlı ve yönetim kurulu üyeleri ile üyelerinin yer aldığı toplantıda; Bodrum ekonomisi, iş dünyasının yaşadığı sorunlar ve gelecekte birlikte yürütülecek projeler hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu. Ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda tüm BODTO üyeleri ve STK'ların bir araya geleceği bir kutlama etkinliği düzenlenmesi kararlaştırıldı. 

Toplantı sonrası Kent Haber’e konuşan BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, şunları dile getirdi:

“Öncelikle Bodrum İş İnsanları Derneği’ne, başkanına ve değerli üyelerine çok teşekkür ediyorum. Seçimden sonra ilk ziyaretimizi buraya yaptık. Davetleri için çok teşekkür ederim. Güzel bir toplantı oldu. Tabi ki Cumhuriyet Bayramı’nı konuştuk. Cumhuriyet Bayramı’nda nasıl bir katkı yapabiliriz diye konuştuk. Güzel kararlar aldık. Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum İş İnsanları Derneği önümüzdeki Cumhuriyet Bayramı’nda çok güzel katkı yaparak kalabalık bir katılımla kortej yürüyüşüne katılacağız. 29 Ekim akşamı Bodrum Ticaret Odası’nın orada küçük bir kokteylde buluşup daha sonra Milta Marina’dan başlayacak korteje katılacağız. Amacımız Cumhuriyet Bayramı’nı hep beraber coşkuyla kutlamak. Bunun için ilk görüşmemizi yaptık. İleriki günlerde de program kesin belli olacak.” 

Yeni dönemde ilk 6 aydaki projelerini de anlatan Kocadon, “Seçim zamanında anlattığımız projelerimiz vardı. Bir tanesi agro turizm. Bodrum’da tarıma dayalı turizm. Bağ rotası yapacağız. Şu anda Mumcular bölgesinde 3 tane bağ ve şarap imalathanesi var. Artık turizmi çeşitlendirmek lazım. 12 aya yaymak lazım. Bu kapsamda önce bunu yapacağız. Zeytinyağı, peynir ve şarap üçlüsünün olduğu yerde bir bağ rotası çizeceğiz. Onu da TÜRSAB, Denizciler Derneği, Şoförler ve Esnaf Odası ile Bodrum Otelciler Derneği ile ortak çalışmalarımız var. Bu kapsamda yapacağız. Bir de 180 kilometrelik Leleg yürüyüş yolumuz var. Bununla ilgili TÜRSAB’la ciddi bir çalışmamız var. BODTO’nun ilk 6 aydaki projeleri bunlar.” dedi. 

Başkan Kocadon BODTO'nun uzun dönem çalışmaları ve projelerinin ise önümüzdeki aylarda yapılması planlanan 2023-2028 Stratejik Plan hazırlanma sürecinde, tüm iç ve dış paydaşların katılımıyla, paydaş anketleri ve diğer tüm doküman araştırmaları ve tespitler sonucunda netleşeceğini ifade etti.

Bodrum İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mete Yılanlı ise Mahmut Serdar Kocadon ve İlhan Ersan’a ziyaretleri için teşekkür ederek şunları dile getirdi:

“Biz, henüz yeni kurulmuş bir derneğin üyeleri olarak, bizlere bu muhteşem bir coğrafyada yaşama ve iş yapma şansı tanıyan kentimize, ülkemizin en değerli markalarından biri olan Bodrumumuza katkı sunmaya gayret gösteriyoruz. Başkanımıza bir öneride bulunduk. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Bodrum'daki tüm iş insanları olarak BODTO ev sahipliğinde hep beraber kutlayalım ve korteje buradan birlikte katılalım önerisinde bulunduk. Sağ olsun başkanım bunu kabul etti ve 29 Ekim akşamı fener alayı öncesinde BODTO’da bir resepsiyon düzenlenmesi için çalışacaklarını söyledi. Cumhuriyet Bayramı kutlamasını şenlik havasında yapacağız.”