İnce; Muğla’da AKP-CHP İttifakı Var

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir dizi ziyaret ve açılış için Muğla’ya geldi. Partisinin Bodrum ilçe binasının açılışını yapan İnce, hem Cumhur İttifakı hem de Millet İttifakı’na sert sözlerle yüklenerek “Muğla’da AKP ve CHP İttifakı var.” dedi.

İnce; Muğla’da AKP-CHP İttifakı Var

Parti otobüsü ile partisinin Cevat Şakir Caddesi girişindeki ilçe binasına gelen İnce’yi burada partililer karşıladı. Kaldırıma hazırlanan kürsüye çıkan Muharrem İnce, Türkiye’de 3’üncü bir ittifak kurulduğunu ve onun da Muğla İttifakı olduğunu dile getirdi. İnce’nin konuşmasının satır başları şöyle;

“Muğla İttifakı’nı AKP ile CHP kurdu. Beraberler, ortaklar. Milas’ta Tuzla bölgesinde ortaklar, ÇED raporunu AKP veriyor, ruhsatı CHP’li belediye veriyor. Marmaris’teki inşaatlarda da ortaklar. ÇED’i AKP veriyor, ruhsatı CHP’li belediye veriyor. Menteşe’de de ortaklıkları var. Çimento fabrikası kuruluyor. ÇED’i AKP veriyor, ruhsatı CHP’li belediye veriyor. Bunlar birbirleri ile kayıkçı kavgası yapıyorlar. Ranta geldi mi beraberler. Paylaşıma geldi mi beraberler. Bunların alayına karşıyız. 

“BUNU YAZACAK MEDYA YOK”

Hazine tam takır, 20 yılda Türkiye’yi soydular. Buna bir itiraz yok ama 2022 yılında Bodrum’da tankerlerle su taşınıyor. İktidar beceriksiz de muhalefet çok becerikli sanki. Ama bunu yazacak medya yok tabi. Medyanın yüzde 85’i AKP’nin, yüzde 15’i muhalefetin. Bunu yazacak medya yok. Yerel basın hariç, onlar yazar. Ulusal basına sesleniyorum. Bunu yazamazlar. Bakın bu 20 yılda hazinede paramız çalındı. Sınavlarda çocukların soruları çalındı. Zeytin ağaçlarımız kesildi. Yurtlarda çocuklarımız tecavüze uğradı. Sokaklarda kadınlarımız öldürüldü. Ne sorularımızı koruyabildiler, ne kadınlarımızı koruyabildiler, ne çocuklarımızı koruyabildiler ne de zeytinlerimizi koruyabildiler. 

“TÜRKİYE’DE AHLAK ÇÖKTÜ”

Bana diyorlar ki sen neyine güveniyorsun, sende hazine yardımı yok. Belediye yok, müteahhitler yok. 1, milletin vicdanına güveniyorum. 2, iyi insanlara güveniyorum. Yetimin başını okşayanlara güveniyorum. Yolda bulduğu ekmeği öpüp başına koyup kenara alanlara güveniyorum. Komşusunun çocuğuna ders çalıştıranlara güveniyorum. Fakire fukaraya yardım edenlere güveniyorum. İyi insanlara güveniyorum. Türkiye’nin 3 A’ya ihtiyacı var. Önce akla ihtiyacı var, sonra adalete ihtiyacı var, ahlaka ihtiyacı var. Ahlak çöktü Türkiye’de. 5 yerden maaş alan kamu görevlisi ahlaksızdır. 5 yerden kendine maaş almayı hak gören ahlaksızdır. 

“MUHALEFET YARGIYI SATTI”

Bir seçim sürecine girdik. Bu seçim sürecinde kayıkçı kavgasının içinde olmayacağız. Kavga ediyormuş gibi görünüyor iktidar ile muhalefet. Hakimler, Savcılar Kurulu’nda 13 kişi var. 13’ün 2’sini İyi Parti’ye verdiler, 1’ini MHP’ye verdiler, 1’ini CHP’ye verdiler. MHP’yi AKP’ye say, 10 tanesi AKP’nin oldu. Sen bir üyelik için neden oy kullanıyorsun. Oy kullanmasalar nitelikli çoğunluk isteneceği için kuraya geçecek iş ama genel başkanın hemşerisini HSYK üyesi yapmak için muhalefet yargıyı sattı.  

“ATATÜRK’ÜN PARTİSİ DEĞİL ORASI, ONU İÇİN AYRILDIM”

İktidardakiler 400 bin dolara vatandaşlık veriyor. 8 çocuk karı-koca 10 kişi adam başı 40 bin dolara vatandaşlık, dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok. İktidar ve muhalefet sadece rant konusunda koalisyon yapmıyorlar. Bir ortak yanları daha var. Atatürk düşmanlığında ortaklar. Cumhuriyete reklam arası diyen AKP milletvekili var mı, var. Atatürk’e Dersim katliamcısı diyen CHP milletvekili var mı, o da var. Bana neden ayrıldın diyenlere tekrar söylüyorum. Atatürk’ün partisi değil orası, onu için ayrıldım. CHP’nin tek hizmeti Anıtkabir diyen Konya milletvekili de orada. Bu adamları nereden buldun Kılıçdaroğlu, sonra Muharrem İnce ve Atatürkçüler partiden gidecek. Kim gelecek Davutoğlu ile Babacan’la iş yapacaksın öyle mi? Ne diyor Davutoğlu, Said’i Nursi büyük önderdir diyor. Ne diyor Babacan, anayasanın ilk 4 maddesi tartışılmalıdır diyor. Sayın Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce gibi Atatürkçüleri partiden yolladın, oraya FETÖ’cüleri doldurdun, PKK’lıları doldurdun, sorosçuaları doldurdun, torosçuları doldurdun. 

“ERDOĞAN AZ YAPTI BİZ DAHA FAZLA YARDIM EDECEĞİZ”

Libya teskeresi konusunda İYİ Parti evet oyu verdi CHP hayır oyu verdi. Neden hayır veriyorsun. Doğru yapmışlar Akdeniz’de var olmak istiyoruz. Türk askeri Libya’da olmalı ki Akdeniz’deki gazı alabilelim, pay sahibi olabilelim. Sorunlu mu, sorunlu. Zor mu, zor. Biz büyük devletiz, neden hayır veriyorsun, PKK istemediği için mi hayır veriyorsun. Yarın iktidar olduğunda Libya teskeresine hayır mı vereceksin. Libya politikasını destekliyoruz, mavi vatanı destekliyoruz. Memleket Partisi olarak evet oyu vereceğiz. Türkiye Azerbaycan’a yardım etti. CHP milletvekili çıktı Türkiye maalesef Azerbaycan’a yardım etti dedi. Kafaya bakın. Memleket partisi iktidarında Azerbaycan’a daha fazla yardım edeceğiz, Erdoğan az yaptı biz daha fazla yardım edeceğiz. Ermenistan’a karşı Azerbaycan’ı ezdirmeyeceğiz. Atatürk’ü tartışıyorsan seninle ittifak konuşmayız. Kadına şiddet, çocuk istismarını yüksek sesle kınayacaksın, rantı düşünmeyeceksin, doğaya ve çevreye saygı göstereceksin, terörün her türlüsünü kınayacaksın, PKK diyorsan seninle işim olmaz, PKK bir terör örgütüdür. "

Muharrem İnce, konuşmasının ardından parti binasının açılış kurdelesini, gençlerle birlikte kesti. İnce daha sonra otobüse binip ilçe merkezinde halkı selamladı.