Cuma Namazı Çıkışı Açıklama Yaptı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Bodrum’da Cuma namazı çıkışı açıklamalarda bulundu. KPSS sınavı ile ilgili konuşan İnce, “Geldiğimiz noktada sınavın iptal edilmesi, başkanın görevden alınması sorunu çözmez.” dedi.

Cuma Namazı Çıkışı Açıklama Yaptı

Bodrum’da temaslarını sürdüren Muharrem İnce, Tepecik Camii’nde Cuma namazı çıkışı KPSS ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İnce şunları dile getirdi:

“Türkiyenin 3 A’ya ihtiyacı var. Akla, adalete ve ahlaka ihtiyacı var. Şaibe var sınavı iptal edelim, başkanı görevden alalım bu sorunu çözmez. Bu ülkenin en güvenilir kurumu ÖSYM’ydi. En güvenilir kurumunu bile ne hale getirdiler. Hiç kimse ÖSYM’den şüphelenmezdi. Yıllarca soruları FETÖ’cüler çaldı. Kendi yandaşlarına verdiler, bunu biz söylediğimizde FETÖ’ya toz kondurmuyorlardı. Geldiğimiz noktada sınavın iptal edilmesi, başkanın görevden alınması sorunu çözmez. Bir kere şeffaf olunması lazım. Gençlerin umutlarını kırmamak lazım.

Ayrıca mülakatları da konuşmak lazım, KPSS’den yüksek puan alsan da sorun çözülmüyor. Mülakatta eliyorlar. Ahlaksızlık diz boyu artık bu ülkede. Önce bu ülkeye ahlak lazım, çocukların hayalleri çalıyorlar. Akıllanmıyorlar, FETÖ’ya teslim ettiler şimdi başka bir tarikata teslim ediyorlar. Yani biz FETÖ’ya teslim ettik yargıyı şunu bunu deyip sonra da bize darbe yaptılar deyip akıllanmıyorlar da. Sözde FETÖ’den kurtuluyorlar başka bir tarikata teslim oluyorlar. Akıl yok, Allah’ım bunlara önce akıl ver diyorum.”

Muharrem İnce gazetecilere açıklamalarının ardından önce Denizciler Derneği'ne bir ziyaret gerçekleştirdi, ardından Mazı, Gökbel ve Bozalan köylerini ziyaret etmek üzere bölgeye hareket etti.