İnşaat Yasağı Hak Getire!..

Muğla ve Bodrum'da 30 Haziran tarihinde başlayan inşaat yasağına rağmen ihlaller sürüyor.

İnşaat Yasağı Hak Getire!..
Muğla’da pandemi nedeniyle 15 Mayıs tarihinden 15 Haziran tarihine uzatılan inşaat yasağı başlangıcı, bir firmanın Muğla Valiliği’ne yaptığı başvuru sonrası 30 Haziran’a kadar ertelenmişti. 

Yasak 30 Haziran’da başladı acak Bodrum genelinde ihlallerin sürdüğü ile ilgili yoğun şikayetler gelmeye devan ediyor. Camel Beach’teki Sanatçılar Sitesi'nin üst tarafında, İslamhaneleri Mahallesi sınırları içerisinde kalan yamaçta yapılan projede inşaat faaliyeti tüm hızıyla sürüyor. Bölgede akşam saatlerinde de beton atma işlemi yapıldı.

Mahalle sakinleri ise yasağa rağmen yürütülen faaliyetten çok şikayetçi. Kent Haber’e ulaşarak şikayetlerini dile getiren bir mahalle sakini yaptığı açıklamada tepkilerini şu sözlerle dile getirdi:

“Burada 2 yıl önce yangın çıktı. Burada 2 yıldır inşaat devam etmekte. İnşaat etrafında hiçbir koruma, bariyer yok. Biz mahalle sakinleri olarak bunların tozunu çekiyoruz. Ayrıca taş kırma makinesi, hafriyat kamyonlarının tehlikeli çalışmalarından mağduruz. 16 Temmuz’da beton mikserleri hala çalışıyor. Belediyeye defalarca şikayet ettik ama müdahale edilmedi. İnşaatın hafriyatlarını ve molozlarını da dereye doldurdular. Derelerin doldurulması büyük suçtur” dedi.